Wybory 2024: Powyborcze układanki. Obywatele się wzmocnią, Adamów dalej wiceprezydentem?

IMGW: W nocy z wtorku na środę prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -2°C, przy gruncie do -4°C.

LM.plSportPlay-offy rozpoczęli od porażki. I-ligowcy wzmocnili SMS PZPS II

Play-offy rozpoczęli od porażki. I-ligowcy wzmocnili SMS PZPS II

W trzech setach ulegli w sobotę siatkarze SPS Konspol Słupca swoim rywalom z SMS PZPS II Spała. Przeciwnicy słupczan w play-offach przyjechali na spotkanie wzmocnieni zawodnikami z I ligi.

Drużyna Artura Helmana trafiła w play-offach na trudnego rywala. O ile rezerwy SMS PZPS Spała były jak najbardziej w zasięgu słupczan, o tyle rezerwy wzmocnione zawodnikami z pierwszej drużyny okazały się już zbyt silne. SPS Konspol uległo swoim rywalom w pierwszym meczu 0:3.

Walka w pierwszym secie toczyła się tylko przez kilka pierwszych wymian. Później swoją przewagę zaczęli budować goście i ostatecznie skończyli na dziewięciopunktowym prowadzeniu 25:16. W drugiej części spotkania przyjezdnym poszło jeszcze łatwiej. SMS PZPS II szybko zdominował słupczan, choć gospodarze w końcówce seta podjęli rękawicę i zaczęli gonić rywali. Dogonić jednak nie zdołali i przegrali 22:25.

Trzeci set wyglądał podobnie, jak pierwszy. Goście znów szybko wyszli na prowadzenie i kontrolowali przebieg gry. Ostatecznie SMS PZPS II Spała wygrał 25:21, a w całym meczu triumfował 3:0.

Drugie spotkanie play-off w Słupcy już jutro, a za tydzień oba zespoły zagrają rewanże w Spale.

SPS Konspol Słupca - SMS PZPS II Spała 3:0 (25:16, 25:22, 25:21)

SPS Konspol Słupca: Łukasz Cieloszyk, Wojciech Dziurkowski, Artur Helman, Łukasz Kuczmarzewski, Mikołaj Kurek, Przemysław Lisiecki, Damian Marcjan, Piotr Skierka, Sebastian Skierka, Michał Torzewski, Mateusz Wieczorek, Marcin Wlazik, Kamil Ziętek, Kacper Żmikowski.

SMS PZPS II Spała: Szymon Bąk, Damian Baran, Jakub Baranowski, Patryk Cichosz, Patryk Foltynowicz, Szymon Jezierski, Kacper Komar, Markus Kosian, Michał Nowakowski, Maciej Nowosiak, Filip Roque, Tomasz Stolc, Jakub Strulak, Szymon Trojański.