LM.plSportNie było rewanżu, ZEW znów lepszy. Start pożegnał się z Koninem

Nie było rewanżu, ZEW znów lepszy. Start pożegnał się z Koninem

Ostatnie spotkanie na własnym terenie w tym sezonie rozegrali piłkarze ręczni Startu Konin. W hali Rondo zespół Dariusza Pietrzyka i Marka Salzmana uległ ZEW-owi Świebodzin 23:28.

Drugie spotkanie Startu z ZEW-em oraz halą Rondo znów nie okazało się być szczęśliwym. Ostatni mecz u siebie w tym sezonie koninianie przegrali. Przede wszystkim słabszą drugą połową spotkania, w której defensywę Startu skutecznie nękał Michał Tarasiuk.

Niedzielny mecz rozpoczął się od wymiany ciosów zakończonej serią trzech trafień gości od dwunastej do piętnastej minuty. Trzybramkowa przewaga ZEW-u utrzymywała się przez kolejne dziesięć minut i dopiero w samej końcówce pierwszej połowy Startowi udało się odrobić straty. Spod szczelnego krycia obrońców gości w końcu wyrwał się Adrian Franaszek, dwie bramki dołożył również Olgierd Piaskowski i koninianom udało się doprowadzić do remisu 11:11.

Po zmianie stron ZEW rozpoczął od mocnego uderzenia i czterech bramek rzuconych z rzędu. Do 41. minuty przewaga gości urosła już do sześciu trafień, a swój dorobek bramkowy w tym sezonie skutecznie powiększał Michał Tarasiuk. W kolejnych minutach koninianie odrobili kilka bramek straty, korzystając głównie z dwuminutowych kar dla Piotra Tomczyka i Wojciecha Hrycaka. W pełnym składzie na boisku ZEW znów zwiększył przewagę do sześciu trafień i ostatecznie wygrał mecz 28:23.

Porażka z czwartą drużyną ligi spowodowała spadek koninian na dziesiąte miejsce w tabeli ze stratą trzech oczek do UKS GOKiS Kąty Wrocławskie. Start ma jeszcze szansę zająć dziewiątą lokatę na koniec sezonu, ale musi wygrać w ostatnim spotkaniu z Forzą Wrocław. Mecz zaplanowany jest na przyszłą sobotę.

Start Konin - ZEW Świebodzin 23:28 (11:11)

Start Konin: Jakub Kujawiński, Przemysław Hejna - Adrian Franaszek (7), Hubert Sobczak (6), Olgierd Piaskowski (5), Adrian Grzelka (3), Kacper Andrzejczak (1), Filip Biniewicz (1), Marcel Urbański, Dominik Urbański, Jakub Fiedorowicz, Łukasz Cieślak.

ZEW Świebodzin: Maciej Hady, Kamil Pasiuta - Michał Tarasiuk (11), Piotr Tomczyk (9), Jakub Cenin (5), Tomasz Sielicki (1), Wojciech Hrycak (1), Jakub Kaliszak (1), Łukasz Książkiewicz, Nikodem Walkiewicz, Przemysław Bryza, Mateusz Kowalaszek, Martin Osiecki, Błażej Szczepaniak.