facebook
wyszukiwarka

Wilki w turnieju półfinałowym! Pięć zwycięstw w play-offach!

Aktualizacja 28.04.2018 22:21

Zaledwie dwa sety w pięciu spotkaniach play-off II ligi stracili siatkarze Wilków Wilczyn. W sobotę drużyna Tomasza Robaka odniosła trzecie zwycięstwo nad Treflem Lębork i awansowała do turnieju półfinałowego.

Wilki do trzeciego spotkania przystępowały z ogromną zaliczką dwóch zwycięstw odniesionych w dwóch pierwszych meczach w Lęborku. Do awansu do turnieju półfinałowego brakowało wilczynianom zaledwie jednej wygranej, którą udało się się odnieść w sobotę.

Trefl w Wilczynie powaczył, a w pierwszym secie nawet wygrał. Przez dwa pierwsze sety gra była bardzo wyrównana i o rozstrzygnięciach decydowały końcówki. W pierwszej lepszy okazał się Trefl, zwyciężając 25:21. W drugim secie Wilki kilkukrotnie budowały sobie kilkupunktową przewagę, goście za każdym razem gonili, ale ostatecznie przegrali 22:25.

Od trzeciej części spotkania gospodarze grali już znacznie lepiej - wychodziła zagrywka, a pod siatką szalał Ireneusz Kwiatkowski. Najpierw wilczynianie pewnie zwyciężyli 25:20, a następnie przypieczętowali zwycięstwo, wygrywając 25:18.

- Dziś zagraliśmy słabszy mecz, gra nam nie siedziała. Mieliśmy problemy z przyjęciem, w pierwszym secie zagraliśmy słabo na zagrywce. Rywal dzisiaj też zagrał gorzej, niż tydzień temu. Po pierwszym secie Irek Kwiatkowski w ataku zagrał bardzo dobrze, środkowi też zaczęli coś łapać blokiem, Błażej Płomiński dorzucił zagrywkę. Fajnie, bo jesteśmy już w turnieju półfinałowym. Pocieszające jest to, że jesteśmy tak daleko. To był ciężki sezon, mieliśmy węższą kadrę, ale zrobiliśmy bardzo dużo - oceniał spotkanie trener Wilków Wilczyn, Tomasz Robak.

Było to trzecie zwycięstwo Wilków nad Treflem Lębork w play-offach II ligi. Dzięki temu wilczynianie pokonali Trefla i awansowali do turnieju półfinałowego, powtarzając sukces sprzed roku. Turniej rozegrany zostanie od 11 do 13 maja. Wilki zagrają w nim ze Stoczniowcem Gdańsk, Orłem Międzyrzecz i zwycięzcą rywalizacji Gwardia Wrocław - Chrobry Głogów.

- Z uśmiechem pojedziemy na ten turniej. Jedziemy po to, żeby wygrać jak najwięcej, ale bez presji. Będziemy starali się grać o to, by wygrać. Fajnie byłoby zrobić krok do przodu i wygrać dwa lub trzy mecze - w zeszłym sezonie wygraliśmy jeden. Znalezienie się w turnieju finałowym będzie jednak bardzo ciężkie - mówi trener Tomasz Robak.

Wilki Wilczyn - Trefl Lębork 3:1 (21:25, 25:22, 25:20, 25:18)

Wilki Wilczyn: Adam Banasiak, Michał Muszyński, Karol Zimniak, Wojciech Paniączyk, Damian Nowak, Ireneusz Kwiatkowski, Łukasz Lewicki, Tomasz Kotecki, Błażej Płomiński, Wojciech Pańka.

Trefl Lębork: Jan Tomczak, Arkadiusz Kowalczyk, Łukasz Kalinowski, Kacper Wnuk, Gracjan Mączka, Piotr Mikołajewski, Bartosz Plasun, Bartosz Weber.