WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Koniec sezonu dla Orła Osiecza. Zabrakło setów do awansu

Dodano: 29.04.2018 21:04
Źródło: LM.pl

Turniej półfinałowy o II ligę siatkówki w Rzgowie zakończony. Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza wygrał ostatnie spotkanie, ale z powodu gorszego bilans setów zajął trzecie miejsce i odpadł z walki o awans do II ligi.

Przed ostatnią kolejką aż trzy drużyny walczące w turnieju półfinałowym w Rzgowie zachowały szansę na awans do finałów. Orzeł ReklamowyGadżet musiał pokonać w ostatnim meczu Wikinga Rymań i liczyć na korzystny wynik w meczu Kasztelan Rozprza - Steico Noteć Czarnków. W pierwszym niedzielnym meczu Kasztelan Rozprza pokonał jednak Steico Noteć Czarnków 3:1, a to oznaczało, że nawet wygrana gospodarzy nie da Orłowi ReklamowyGadżet Osiecza awansu do turnieju finałowego. Wszystko przez gorszy bilans setów, którego nawet wygrywając 3:0 drużyna Sławomira Woźniaka by nie odrobiła.

Gospodarze postanowili jednak pożegnać się z turniejem półfinałowym, obecnym sezonem oraz swoimi kibicami w dobrym stylu i Wikinga Rymań pokonali. W dwóch pierwszych setach Orzeł ReklamowyGadżet zwyciężył 25:20 i 25:22. Dopiero w trzeciej części spotkania lepsi byli goście wygrywając do szesnastu. Mecz zakończył się w czwartym secie grą na przewagi - lepsi okazali się siatkarze Sławomira Woźniaka, triumfując 28:26, a w całym meczu 3:1.

Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza zajął ostatecznie trzecie miejsce z dorobkiem pięciu punktów i bilansems setów 1,167. Tyle samo punktów miał zwycięzca turnieju - Steico Noteć Czarnków (bilans setów 1,75) i drugi z zespołów, który wywalczył awans - Kasztelan Rozprza (bilans setów 1,6). Ostatnie miejsce z trzema punktami zajął Wiking Rymań.

- W ostatnim meczu turnieju trener Sławomir Woźniak dał juz pograć wszystkim zawodnikom, ci odpłacili się wygraną na zakończenie turnieju. Awans był blisko, jednak nie załamujemy się i przygotowujemy do kolejnego sezonu. Jak widać drużyna ma potencjał i nie można go zaprzepaścić - podsumowuje sezon prezes Orła Osiecza, Michał Rek. - Osiągneliśmy już wielki sukces, jakim jest mistrzostwo Wielkopolski w pierwszym roku istnienia drużyny, jednak nie zamierzamy spoczywać na laurach i będziemy nadal starać się aby nasz klub fajnie się rozwijał. Wielkie podziękowania dla wszystkich drużyn za sportową rywalizację oraz licznie zgromadzonych kibiców, którzy swoim fantastycznym dopingiem stworzyli kapitalne siatkarskie widowisko. 

Klasyfikacja końcowa turnieju półfinałowego:
1. Steico Noteć Czarnków - 5 pkt (1,75)
2. Kasztelan Rozprza - 5 pkt (1,6)
3. Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza - 5 pkt (1,167 pkt)
4. Wiking Rymań - 3 pkt.

fot. M. Gałecki (Orzeł Osiecza)slajd 1 z 7
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Pozdrawiam sype
Dodano: 02.05.2018 02:26    Przez: ~XYZ
Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO