Wybory 2024: Popkowski, a następnie Korytkowski. Kandydaci odpowiedzą na wasze pytania

LM.plSportŚwietny występ KKSz Konin, cztery medale na mistrzostwach Polski

Świetny występ KKSz Konin, cztery medale na mistrzostwach Polski

Srebro i brąz w turniejach indywidualnych oraz srebro i brąz w turniejach drużynowych to dorobek reprezentantów KKSz Konin podczas Mistrzostw Polski Seniorów.

Jedna z najważniejszych ogólnopolskich imprez szermierczych skończyła się dla konińskich zawodników dużym sukcesem. Koninianie stawali na podiach zarówno w rywalizacji indywidualnej, jak i drużynowej. I choć po złoto nie sięgnęli to dorobek czterech medali wciąż jest świetnym osiągnięciem.

Wicemistrzem Polski Seniorów został Mateusz Godlewski. W turnieju indywidualnym mężczyzn koninianin zanotował cztery wygrane walki grupowe. W fazie pucharowej Godlewski pokonał Mateusza Jasińskiego (Szabla Ząbki) 15:9, Sebastiana Więcha (Szabla Ząbki) 15:14, Mateusza Kneza (OŚ AZS Poznań) 15:7, a w półfinale okazał się lepszy od Piotra Szczepnika (Victor Warszawa), wygrywając 15:10. Dopiero w finale Godlewski przegrał 14:15 z Mikołajem Grzegorkiem (Victor Warszawa), zdobywając ostatecznie srebrny medal.

Brąz w Warszawie w turnieju indywidualnym wywalczyła natomiast Sylwia Matuszak. W grupie koninianka zanotowała komplet zwycięstw, a w fazie pucharowej pokonała Gabrielę Mieszkowską (UKS 13 Biłaystok)15:2, Katarzynę Kędziorę (KKSz Konin) 15:12 i Matyldę Ostojską (AZS AWF Warszawa) 15:6. Dopiero w półfinale Matuszak uległa późniejszej mistrzyni Polski Małgorzacie Kozaczuk (AZS AWF Warszawa) 7:15, zajmując trzecie miejsce.

Równie dobrze KKSz Konin poradził sobie w turniejach drużynowych. Męski zespół w składzie: Damian Dzwoniarski, Hubert Glasner, Mateusz Godlewski i Adrian Stanisławski pokonał AZS AWF Warszawa 45:27, AZS AWF Katowice I 45:43, a w finale uległ Victorowi Warszawa 41:45, zdobywając ostatecznie srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski.

Po medal sięgnęły też szablistki z Konina. Katarzyna Kędziora, Sylwia Matuszak i Małgorzata Zawodniak pokonały TMS Sosnowiec I 45:31, a następnie uległy późniejszym mistrzyniom Polski - ZKS I - 24:45. W walce o brązowy medal koninianki pokonały OŚ AZS Poznań 45:38.

Już 1 czerwca w Tunezji startuje Puchar Świata Seniorek. Powołanie na te zawody otrzymały Sylwia Matuszak i Katarzyna Kędziora.

Szabla kobiet indywidualnie:
1. Małgorzata Kozaczuk (AZS AWF Warszawa)
2. Zuzanna Cieślar (ZKS Sosnowiec)
3. Marta Puda (TMS Sosnowiec)
3. Sylwia Matuszak (KKSz Konin)
5. Aleksandra Shelton (AZS AWF Warszawa)
6. Karolina Kaleta (AZS AWF Warszawa)
7. Matylda Ostojska (AZS AWF Warszawa)
8. Angelika Wątor (ZKS Sosnowiec).

Miejsca pozostałych zawodniczek KKSz Konin:
10. Małgorzata Zawodniak, 14. Katarzyna Kędziora, 17. Weronika Waleriańczyk, 41. Natalia Wysocka.