WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Wielki powrót Ekstraligi Boksu! Wielkopolska pokonała Dolny Śląsk!

Dodano: 2.06.2018 23:33
Źródło: LM.pl

24 lata musieli czekać kibice z Konina, by znów w swoim mieście obejrzeć drużynowe zmagania ligowe w boksie. W sobotę Wielkopolska Drużyna Bokserska stanęła na ringu naprzeciw reprezentacji Dolnego Śląska.

Gdy ostatni raz, w 1994 roku, drużyna Zagłębia Konin walczyła w Koninie, na ringu zaprezentowali się m.in. Wojciech Nowiński, Mirosław Bobrowski, czy Dariusz Kasprzak. Dziś wszyscy są już działaczami i trenerami, a na ringu walczą zupełnie inni pięściarze. Jak na razie - nie w barwach Zagłębia Konin, ale Wielkopolskiej Drużyny Bokserskiej, która jest jednym z czterech zespołów rywalizujących w Ekstralidze Boksu Olimpijskiego.

W meczu z reprezentacją Dolnego Śląska w barwach Wielkopolan wystąpiło trzech pięściarzy Zagłębia. Jako pierwszy zaprezentował się Marcin Hejosz. W walce w kat. 60 kg zmierzył się z Piotrem Motyką (Boks Bolesławiec). Pięściarz Copacabany Konin kontrolował pojedynek i pewnie wypunktował swojego rywala 3:0. 

Wcześniej Mikołaja Gorzelaka (Szamotuły Boxing Team) pokonał przez RSC w drugiej rundzie Jarosław Iwanow (Wisła Kraków). W dwóch kolejnych pojedynkach również triumfowali zawodnicy z Dolnego Śląska. Najpierw Piotr Topolski (Imperium Boxing Wałbrzych) pokonał Karola Łapawę (Sporty Walki Gostyń), a następnie Łukasz Niemczyk (Champion Chojnów) wygrał z Krystianem Romelem (Sporty Walki Piła).

Sytuację przegrywającej w tym momencie Wielkopolski uratowali Tomasz Nowicki (Szamotuły Boxing Team), który wygrał walkowerem wobec braku przeciwnika i Wiktor Borysewicz (Warta Śrem), który w kat. 91 kg pokonał 3:0 z Wadima Kostiuczoka (Boks Team Oława). To oznaczało, że o wyniku spotkania zadecydują dwie ostatnie walki, w których zaprezentować mieli się pięściarze Zagłębia Konin.

Bokserski popis, który chwilę później obejrzeli kibice w hali Rondo był godny Ekstraligi Boksu. Damian Wiśniewski walczący z Kamilem Bodziochem (Red Fighters Jelenia Góra) pokazał, co na ringu znaczy zaangażowanie i serce do walki. Koninianin od początku pojedynku ruszył na rywala i zdobył przewagę. W drugiej rundzie Bodzioch trafił go jednak mocno prawym sierpowym. Nogi Wiśniewskiego lekko się ugięły, pięsciarz Zagłębia był liczony, ale na deski nie upadł. Dokończył walkę i zwyciężył 2:1.

Równie krwawo, i to dosłownie, było w walce wieczoru pomiędzy Mateuszem Goińskim (Zagłębie Konin), a Maciejem Habą (Boxing Team Gosiewski). Najpierw na ringu lepszy był koninianin, ale później stan pojedynku wyrównał zawodnik Dolnego Śląska. I tym razem sędziowie byli niejednogłośni, ale zwycięstwo przyznali Goińskiemu. Jednocześnie Wielkopolska Drużyna Bokserska zwyciężyła 13:10.

Była to druga wygrana Wielkopolan w Ekstralidze Boksu Olimpijskiego. W ostatnim meczu fazy zasadniczej drużyna z naszego województwa zmierzy się z Olimpem Lublin. 

Wielkopolska Drużyna Bokserska - Dolny Śląsk 13:10
56 kg: Mikołaj Gorzelak (Szamotuły Boxing Team) - Jarosław Iwanow (Wisła Kraków) RSC II
60 kg: Marcin Hejosz (Copacabana Konin) - Piotr Motyka (Boks Bolesławiec) 3:0
64 kg: Karoł Łapawa (Sporty Walki Gostyń) - Piotr Topolski (Imperium Boxing Wałbrzych) 0:3
69 kg: Krystian Romel (Sporty Walki Piła) - Łukasz Niemczyk (Champion Chojnów) 0:3
75 kg: Tomasz Nowicki (Szamotuły Boxing Team) WO
81 kg: Mateusz Goiński (Zagłębie Konin) - Maciej Haba (Boxing Team Gosiewski) 2:1
91 kg: Wiktor Borysewicz (Warta Śrem) - Wadim Kostiuczok (Boks Team Oława) 3:0
+91 kg: Damian Wiśniewski (Zagłębie Konin) - Kamil Bodzioch (Red Fighters Jelenia Góra) 2:1.slajd 1 z 90
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Miło byłoby zobaczyć w lidze następców Wojtka, Mirka i Darka! Powodzenia dla KONIŃSKIEGO BOKSU
Dodano: 3.06.2018 01:01    Przez: ~...
Mamnadzieje, ze w tym dobrym wyniku nie pomogl patron Nowicki a byl to sport i umiejetnosci wspamialych zawodnikow !!!!!!
Dodano: 3.06.2018 05:56    Przez: ~Rowerek

KOMENTARZE

Miło byłoby zobaczyć w lidze następców Wojtka, Mirka i Darka! Powodzenia dla KONIŃSKIEGO BOKSU
Dodano: 03.06.2018 01:01    Przez: ~...
Mamnadzieje, ze w tym dobrym wyniku nie pomogl patron Nowicki a byl to sport i umiejetnosci wspamialych zawodnikow !!!!!!
Dodano: 03.06.2018 05:56    Przez: ~Rowerek
Rowerek chciałbym napisać że jesteś po.'.. ale tego ne napiszę
Dodano: 03.06.2018 18:29    Przez: ~jet
gratulacje dla teamu goińskich dobra robota
Dodano: 03.06.2018 22:22    Przez: ~RM
Dużo brakuje pięściarzom obecnym do poziomu umiejętności DRUŻYNY sprzed lat wszyscy fani pięściarstwa w Koninie pamiętają walki EDKA LIPERTA,CEGŁY czyli LESZKA ,DARKA KAPY, MIRKA BOBRA ,TRZMIELA, JARKA SIDORA, ANDRZEJA GOINY,STASIA FIGURSKIEGO, RYSIA WYPYCHOWSKIEGO oraz jeszcze wielu dobrych pięściarzy którzy byli na tym spotkaniu w hali RONDO JANUSZ PORONIN ,MISZCZAK ,to oni pokazywali wszystkim prawdziwy BOKS ,w mojej opini najlepiej pokazał się WIŚNIEWSKI DAMIAN,przed GOIŃSKIM jest dużo pracy.POZDRAWIAM starą gwardię PIĘŚCIARSKĄ nie zapominając o trenerach i działaczach.Nie mieszajmy w to polityki,nauczyć się powinniśmy że spotkanie to odbyło się pod patronem Prezydenta Miasta Konina,a NIE jozefa nowickiego,odzwierciedleniem była taka burza braw.
Dodano: 04.06.2018 12:44    Przez: ~RUDY 1984
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO