WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Redukcja kilogramów - jak pozbyć się balastu?

Materiał promocyjny

Dodano: 13.06.2018 12:15

Nadwaga i otyłość to problemy, których skala określana jest mianem epidemii. Światowa Organizacja Zdrowia już teraz alarmuje, że w ciągu 7 lat – ponad 2 miliardy ludzi będzie borykać się z I, II lub III stopniem otyłości. Co więcej, już teraz nadwaga (wskaźnik BMI od 25 do 30 jednostek) dosięga nawet 60% populacji.

Dlaczego tyjemy?

Spore grono osób o swojej nadwadze mówi, że jest dziełem uwarunkowań genetycznych. To bardzo wygodne tłumaczenie, które najczęściej nie ma zbyt wiele wspólnego z prawdą. Nadwaga i otyłość w głównej mierze są efektami naszego trybu życia, a konkretniej dwóch elementów:

  • diety
  • aktywności fizycznej

Według raportów – odżywiamy się coraz gorzej. Z fast-foodów korzysta lwie grono osób. Poza tym, wzrasta sprzedaż napojów gazowanych, słodyczy i innych „bomb kalorycznych”.

Jeśli zaś chodzi o aktywność fizyczną, to skutecznie odciąga nas od niej postęp technologiczny. Pełna automatyzacja życia i pracy sprawia, że nie wykorzystujemy potencjału swoich mięśni. To rzecz jasna przekłada się na odkładanie się niewykorzystanego materiału w postać tkanki tłuszczowej.

(poradnik dlaczego warto schudnąć - https://byc-zdrowym.pl/dlaczego-warto-schudnac/)

Jak pozbyć się zbędnego balastu? O co zadbać?


Na wstępie pragniemy zauważyć, że każdy kto uważa, iż odchudzanie może być łatwe, szybkie i przyjemne jest w ogromnym błędzie. Proces ten jest naprawdę WYMAGAJĄCY.

Przede wszystkim, musisz zadbać o zmiany w sposobie odżywiania się. Dieta musi być dostosowana do generowanego zapotrzebowania. Bilans wartości odżywczych dla diety redukcyjnej można obliczyć w oparciu o następujący wzór:

Kobieta

Mężczyzna

[665,09 + (9,56 x waga) + (1,85 x wzrost) – (4,67 x wiek)] x współczynnik aktywności fizycznej x 0,8

[66,47 + (13,7 x waga) + (5 x wzrost) – (6,76 x wiek)] x współczynnik aktywności fizycznej x 0,8

(sprawdź jak dobrać najlepsze suplementy na utratę zbędnych kilogramów - https://byc-zdrowym.pl/suplementy-na-odchudzanie/)

Oczywiście, bilans to tylko początek. W diecie muszą znaleźć się również określone produkty. Z zasady – powinny one być jak najbardziej sycące i przy tym jak najmniej kaloryczne. Pełną listę produktów znajdą Państwo w serwisie być-zdrowym.pl.

Oprócz diety, bardzo duże znaczenie ma aktywność fizyczna. Jej wymiar zależny jest przede wszystkim od tego jak wygląda nasza praca. Im jest bardziej fizyczna, tym zakres dodatkowych ćwiczeń może być węższy.

Forma treningu redukcyjnego nie jest najważniejsza. Zdecydowanie istotniejsze są takie czynniki jak:

  • Intensywność – trening powinien być realizowany z umiarkowaną intensywnością. Zaleceniem m.in. Kennetha Coopera jest to, aby ustalać intensywność w oparciu o tętno maksymalne (60-80% max HR).
  • Częstotliwość – trenować należy regularnie, najlepiej codziennie. Z zasady – im częściej, tym lepiej. Wszak, pozwoli to na spalenie większej ilości tkanki tłuszczowej.
  • Objętość – za minimalną objętość w przypadku treningu redukcyjnego uznaje się 30 minut. Zaleca się jednak wydłużać trening do 60 minut.
  • Progresja – z każdym kolejnym treningiem możliwości organizmu są większe. Dlatego też, należy zwiększać intensywność.

Poza dwoma czynnikami, które są oczywiste (stanowią najczęstsze przyczyny otyłości i nadwagi), bardzo ważne jest również to, aby zadbać o dodatkowe wzmocnienie procesów redukcyjnych. Można to zrobić poprzez umiejętną suplementację.

W dzisiejszych czasach producenci oferują tysiące różnych suplementów diet. Tabletki, kapsułki, proszki, plastry, spraye i wiele innych środków odchudzających. Który suplement wybrać? Który z preparatów będzie najlepszym wyborem?

Wybór warto opierać korzystając z opinii, recenzji i niezależnych rankingów. Poza tym, warto przeanalizować skład w poszukiwaniu substancji o działaniu spalającym tłuszcz (CLA – sprzężony kwas linolowy, l-karnityna, HCA – kwas hydroksycytrynowy, efedryna, kofeina) lub ograniczających wchłanianie (błonnik, fasolamina, chityna).

W serwisie być-zdrowym.pl znajdą Państwo nasz blog o zdorwiu (https://byc-zdrowym.pl/blog-zdrowiu-nasze-porady/) dodatkowo opinie ekspertów – komentarze, recenzje i oceny, które pozwolą ocenić i wybrać najlepszy suplement diety na odchudzanie.

  • Redukcja kilogramów - jak pozbyć się balastu?

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:zdrowie,   uroda,   odchudzanie

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Dieta to podstawa dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Dlatego ja stawiam na diety pudełkowe, ostatnio moim odkryciem jest katering dietetyczny lunabox. Odkąd stosuję dietę slim fit czuję się znacznie lepiej fizycznie i psychicznie. Wszystkie pięć posiłków jest dostarczane każdego dnia pod same moje drzwi, a w ciągu dnia nie muszę się martwić o to co mam zjeść
Dodano: 13.06.2018 14:27    Przez: ~Monika1
Ja jestem zwolenniczką diety pudełkowej - po przetestowaniu kilku korzystam z LightBox (, która najbardziej mi odpowiada i chudnę. Teraz, po 2 miesiącach mam 6 kilo mniej i czuję się naprawdę świetnie. Zostały mi jeszcze jakieś 4 kilo do wagi docelowej. Potem zamierzam utrzymac efekty jeżdząc na rowerze i chodząc wszędzie gdzie się da na piechotę
Dodano: 14.06.2018 16:09    Przez: ~Anna K.
Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO