LM.plSportDrugi mecz Jana Bednarka na mundialu. Polska - Kolumbia 0:3

Drugi mecz Jana Bednarka na mundialu. Polska - Kolumbia 0:3

Pełne 90 minut rozegrał Jan Bednarek w drugim spotkaniu na mistrzostwach świata. Reprezentacja Polski przegrała z Kolumbią 0:3 i straciła szanse na awans do fazy pucharowej.

W przeciwieństwie do pierwszego spotkania Jan Bednarek wyszedł w podstawowym składzie polskiej drużyny. Głównie ze względu na zmianę ustawienia biało-czerwonych, którzy z Kolumbią zagrali trójką środkowych obrońców. Spotkanie nie ułożyło się jednak po myśli Polaków.

Już w 40. minucie zespół Adama Nawałki stracił bramkę. Udział w tym miał Jan Bednarek, który podczas dośrodkowania odskoczył od Yerrego Miny, a ten niepilnowany uderzył głową i dał prowadzenie Kolumbii. W 70. minucie Kolumbijczycy zadali drugi cios, tym razem Bednarek nie popełnił żadnego błędu, a gola zawalił Krychowiak, który nie utrzymał linii spalonego. Kleczewianin nie miał również większego wpływu na trzecią bramkę, gdzie jednym podaniem Kolumbijczycy oszukali cały blok defensywny Polaków.

Kolejna szansa na występ dla wychowanka Sokoła Kleczew w przyszły czwartek, gdy Polska zagra z Japonią. Będzie to ostatni mecz reprezentacji Polski na mistrzostwach świata w Rosji.