Wybory 2024: WIECZÓR WYBORCZY KONIN 2024 - II TURA - NIEDZIELA 20:55

LM.plSportV Bieg Uliczny Cienińska Szóstka. Pobiegli w strugach deszczu

V Bieg Uliczny Cienińska Szóstka. Pobiegli w strugach deszczu

Zanim wystartowali - już byli cali mokrzy. Z potężną ulewą musieli zmagać się uczestnicy V Biegu Ulicznego Cienińska Szóstka.

Tuż przed startem biegu w Cieninie Zabornym niebo zasnuło się granatowymi chmurami, a już chwilę później wszyscy uczestnicy biegu byli cali mokrzy od ulewnego deszczu. Mimo tego blisko 300 zawodników wzięło udział w biegu na sześć kilometrów oraz marszu nordic walking.

Pierwsze miejsce w biegu wywalczył Dmitro Siruk z Winnicy, który trasę pokonał w osiemnaście minut i 44 sekundy. Drugie miejsce na podium zajął Pawel Oliinyk, również z Winnicy, gorszy od siedmiu sekund. Brązowy medal wywalczył Paweł Tarasiuk z Poznania z czasem dziewiętnaście minut i 22 sekundy.

Wśród kobiet najlepsza była Julia Diatlowa z Meny (00:23:17). Drugie miejsce wywalczyła Swietlana Oliinyk z Winnicy (00:23:24), a trzecia była Katarzyna Werner z Malanowa (00:23:42).

W marszu nordic walking pierwsze miejsce zajął Ireneusz Lubiatowski z Gubina (00:17:07). Druga w klasyfikacji open, a jednocześnie najlepsza spośród kobiet, była Agnieszka Mielecka z Gąsawy (00:17:11). Podium uzupełnił Tobiasz Bartkowski z Trzemeszna (00:17:37).

Bieg w Cieninie Zabornym był drugim z cyklu Grand Prix Wielkopolski Wschodniej. Kolejny - już 8 lipca w Skulsku.