LM.plSportMistrzostwa Polski Samorządowców. Klasyk w finale VIP-ów

Mistrzostwa Polski Samorządowców. Klasyk w finale VIP-ów

Mecz Wiesława Steinke z Konina i Stanisława Pochyluka z Połajewa staje się już powoli klasykiem w Mistrzostwach Polski Samorządowców w Tenisie. Obaj panowie spotkali się również w tegorocznym finale i znów lepszy był Wiesław Steinke.

Steinke z Pochylukiem rywalizują w finałach kategorii VIP nieprzerwanie od 2014 roku. Nieprzerwanie, za każdym razem, zwycięża Przewodniczący Rady Miasta Konina Wiesław Steinke. Nie inaczej było w tym roku - koninianin zwyciężył w dwóch setach 6:0, 6:3 i po raz trzynasty sięgnął po tytuł mistrza Polski.

Spośród zawodników z regionu konińskiego na podiach stawali jeszcze Zbigniew Woźniak z Konina i Daniel Bednarek z Kleczewa. Ten pierwszy dotarł do półfinału w kategorii do 45 lat, gdzie przegrał z Jarosławem Różyckim z Mściwojowa 1:2 (6:3, 3:6, 7:10). Daniel Bednarek zameldował się natomiast w finale kategorii 45-54 lata, ale uległ tam Witoldowi Zubrzyckiemu z Namysłowa 0:2 (3:6, 2:6).

W tegorocznych mistrzostwach nie brakowało niespodzianek. W kat. +54 lata do finału nie awansowała turniejowa ,,jedynka" - Marek Tylman. Godnie zastąpił go rozstawiony z numerem dwa Wiesław Księski, który pokonał Artura Gałacha 2:1 (6:4, 4:6, 10:4). W finale kategorii do 45 lat spotkali się natomiast Paweł Szmalc z Torunia i Jarosław Różycki z Mściwojowa. Triumfował torunianin, zwyciężając 2:0 (6:3, 6:3).

Szmalc z Różycki rywalizowali w turnieju indywidualnym, ale w grze podwójnej zwarli szyki i jako para rozstawiona z numerem pierwszy - wygrali. W finale toruńsko-mściwojowski duet pokonał 2:0 (6:2, 6:0) parę Jerzy Conradi (Reda)/Wiesław Księski (Świdnik). W finale turnieju pocieszenia Michał Szymczak z Łodzi wygrał 1:0 (6:4) z Jerzym Sozańskim z Katowic.

Wyniki XIV Mistrzostw Polski Samorządowców w Tenisie:
VIP: 1. Wiesław Steinke (Konin), 2. Stanisław Pochyluk (Połajewo), 3. Jędrzej Solarski (Poznań), Łukasz Brodziak (Pieńsk).
Do 45 lat: Paweł Szmalc (Toruń), 2. Jarosław Różycki (Mściwojów), 3. Adam Stańczuk (Gorzów Wlkp.), 3. Zbigniew Woźniak (Konin).
45-54 lata: 1. Witold Zubrzycki (Namysłów), 2. Daniel Bednarek (Kleczew), 3. Dariusz Cenkiel (Dęblin), 3. Sławomir Rybicki (Lublewo).
+54 lata: 1. Wiesław Księski (Świdnik), 2. Artur Gałach (Łuków), 3. Mieczysław Makowski (Szczecinek), 3. Marek Tylman (Łaskarzew).
Gra podwójna: 1. Jarosław Różycki (Mściwojów)/Paweł Szmalc (Toruń), 2. Jerzy Conradi (Reda)/Wiesław Księski (Świdnik), 3. Sławomir Dorywalski (Sochaczew)/Dariusz Cenkiel (Dęblin), 3. Łukasz Brodziak (Pieńsk)/Tadeusz Ciak (Maków Mazowiecki).
Turniej pocieszenia: 1. Michał Szymczak (Łódź), 2. Jerzy Sozański (Katowice), 3. Tadeusz Ciak (Maków Mazowiecki), 3. Maciej Królikiewicz (Ryki).