WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Pierwszy mecz w Koninie. Medyk podejmie beniaminka Ekstraligi

Dodano: 9.08.2018 14:53
Źródło: LM.pl

W sobotę pierwsze spotkanie w tym sezonie Ekstraligi w Koninie rozegra Medyk Konin. Rywalem drużyny Romana Jaszczaka będzie beniaminek rozgrywek - GKS Katowice.

Po wymęczonym zwycięstwie w zeszły weekend z UKS SMS Łódź medyczki czeka pierwsza w tym sezonie potyczka na własnym terenie. Rywalem koninianek będzie debiutująca w Ekstralidze drużyna GKS Katowice. W poprzedniej kampanii GKS zwyciężył w I lidze gr. południowej, ponosząc w całym sezonie zaledwie jedną porażkę i pewnie awansując do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Równie udanie katowiczanki rozpoczęły grę w Ekstralidze. W pierwszym spotkaniu GKS pokonał 2:0 Mitech Żywiec i po pierwszej kolejce uplasował się na trzecim miejscu w tabeli. Nawet przed Medykiem Konin, któremu wygrana 1:0 wystarczyła jedynie na piątą pozycję. 

GKS przed startem rozgrywek wzmocnił się aż ośmioma zawodnikami. Z AZS Wrocław do Katowic przyszły Joanna Wróblewska i Joanna Olszewska, z AZS PWSZ Wałbrzych - Weronika Klimek, z TS ROW Rybnik - Magdalena Wojcik i Agata Sobkowicz, a także trzy reprezentantki Polski do lat siedemnastu.

Dwie z nich to byłe piłkarki Medyka Konin - Kinga Kozak i Zofia Buszewska. Ta pierwsza zdążyła już wpisać się na listę strzelczyń, pokonując bramkarkę z Żywca w pierwszym spotkaniu. Katowiczanki w Ekstralidze na pewno będą liczącym się zespołem i wcale nie muszą, jak duża część beniaminków, walczyć tylko o utrzymanie. - GKS Katowice jako beniaminek jest niesamowicie dobrze przygotowany do gry w Ekstralidze - konkluduje portal kobiecapilka.pl.

Przed Medykiem wcale nie takie proste zadanie. Koninianki w pierwszym spotkaniu w Łodzi co prawda wygrały, ale miały duże problemy ze skutecznością pod bramką UKS SMS. Ostatecznie zakończyło się na jednej bramce. 

Spotkanie pomiędzy Medykiem Konin a GKS Katowice rozpocznie się w sobotę 11 sierpnia o godz. 17.00 na Stadionie im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego przy ul. Podwale 1 w Koninie. autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:piłka nożna kobiet,   Ekstraliga,   Medyk Konin,   GKS Katowice

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

KOMENTARZE

Idziemy po 3 pkt
Dodano: 09.08.2018 18:40    Przez: ~MK
Ja z Flarą.
Dodano: 09.08.2018 19:39    Przez: ~M_J_K
No to chodź- razem po zwycięstwo
Dodano: 09.08.2018 21:29    Przez: ~MK
Medyk duma Konina do boju! Legia, Lech i ... inni to cieniasy!
Dodano: 10.08.2018 11:22    Przez: ~Bolek
Legia to szrot z obu wislackich klubów kupiła i myśli że to wystarczy na Europę,a właściciel tylko kasę do siebie pcha zamiast kupić dobrych zawodników, wczoraj wstydu narobili ta gra z dudelange przed całą Polską..... Medyk GKS 2!:0
Dodano: 10.08.2018 11:48    Przez: ~Esmeralda
Nawet konto na instagramie Medyk posiada. Szacun!!!
Dodano: 10.08.2018 18:26    Przez: ~Bolo
No i ... znów wygrywamy!!! 3pkt zostają w Koninie
Dodano: 11.08.2018 19:12    Przez: ~Medycy
AAAA dotacja!!! Skąd medyk wziął 173 zawodniczki,pwsz 33 i uks gornicza 30? Suma 236 zawodniczek. A to wszystko jeden klub. Może ktoś sprawdzi z UM Konin jak p.Jaszczak zebrał tyle zawodniczek. Ile jest faktycznie a ile "martwych dusz". Chyba, że w 236 zawodniczkach jest jeszcze sztab szkoleniowy i cała rodzina prezesa J.
Dodano: 12.08.2018 05:53    Przez: ~gdzie kasa? i komu?
Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO