Wybory 2024: WIECZÓR WYBORCZY KONIN 2024 - II TURA - NIEDZIELA 20:55

LM.plSportPuchar Polski. Dziesięć bramek w Kłodawie, dziewięć w Dobrej

Puchar Polski. Dziesięć bramek w Kłodawie, dziewięć w Dobrej

W sobotniej rundzie spotkań okręgowego Pucharu Polski wyłonionych zostało siedem zespołów, które zagrają w II rundzie. Najwięcej bramek, łącznie dziesięć, padło w meczu Górnika Kłodawa z Basztą Przedecz.

Spotkanie w Kłodawie było jednocześnie najbardziej zaciętym meczem. W podstawowym czasie gry padł remis 5:5, choć po pierwszej połowie to Górnik prowadził 5:2. W drugiej połowie Baszta wyrównała, a o awansie decydowały rzuty karne. Te lepiej wykonywali gospodarze, zwyciężając w konkursie jedenastek 5:3.

Dziewięć goli obejrzeli kibice w Dobrej, gdzie Wicher podejmował Kasztelanię. W derbach powiatu tureckiego zdecydowane zwycięstwo odnieśli goście, wygrywając 7:2. Po dwie bramki strzelali Damian Witaszek, Adrian Malesza i Artur Michalak.

Wysoko wygrał również Polanin Strzałkowo, który rozbił niedawnego rywala w walce o utrzymanie w klasie okręgowej - Polonię Golina - 6:0. Cztery bramki padły natomiast w meczu rozgrywanym w Dąbiu, gdzie tamtejszy MKS pokonał do zera Orła Grzegorzew.

Pozostałe mecze były bardziej wyrównane. W meczu Sparty Konin z LKS Ślesin goście zwyciężyli 3:1 po dwóch trafieniach Rafała Czapskiego i jednym Konrada Broniszewskiego. Skromne zwycięstwo 2:1 zanotowali Czarni Ostrowite nad Hetmanem Orchowo.

2:0 Zjednoczeni Rychwał wygrali w Ruminie z tamtejszą Wartą. W pierwszej połowie prowadzenie gościom dał Przemysław Skibiszewski. Warta miała dwie świetne okazje, by wyrównać, ale piłka dwukrotnie trafiała w poprzeczkę bramki rywali. W doliczonym czasie gry Skibiszewski dobił gospodarzy, trafiając z rzutu karnego.

Kolejne mecze I rundy okręgowego Pucharu Polski już w niedzielę. Ostatnie spotkania - 22 sierpnia. A już 29 sierpnia rozegrane zostaną starcia w ramach II rundy.

Hetman Orchowo - Czarni Ostrowite 1:2
Polonia Golina - Polanin Strzałkowo 0:6
Górnik Kłodawa - Baszta Przedecz 5:5 k. 5:3
Sparta Konin - LKS Ślesin 1:3
MKS Dąbie - Orzeł Grzegorzew 4:0
Wicher Dobra - Kasztelania Brudzew 2:7
Warta Rumin - Zjednoczeni Rychwał 0:2.