Wybory 2024: WIECZÓR WYBORCZY KONIN 2024 - II TURA

LM.plSportHistoryczny mecz Sokoła i pierwsze zwycięstwo w tym sezonie

Historyczny mecz Sokoła i pierwsze zwycięstwo w tym sezonie

Sobotni mecz III ligi pomiędzy Sokołem Kleczew i KKS Kalisz zakończył się historycznym zwycięstwem 1:0 dla drużyny Łukasza Cichosa. Strzelcem jedynej bramki w meczu został Tomasz Kowalczuk

Sokół do meczu z KKS-em przystąpił w mocno defensywnym zestawieniu. “Biało-zieloni” dobrze wiedzieli, że zespół z Kalisza ma wysokie aspiracje i przyjechali do Kleczewa tylko i wyłącznie po zwycięstwo. Od pierwszego gwizdka przez długie minuty niewiele działo się na murawie. Kaliszanie nieporadnie próbowali prowadzić grę, wykorzystując do tego swoich rosłych zawodników, natomiast Sokół z powodzeniem kontratakował skrzydłami. Mimo to pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po przerwie obraz gry nie zmieniał się aż do 55. minuty, gdy po faulu na Jakubie Antosiku sędzia odgwizdał rzut wolny. Wtedy do piłki podszedł filigranowy pomocnik  Tomasz Kowalczuk, który kapitalnym strzałem w okienko dał prowadzenie drużynie z Kleczewa i jak się później okazało był to gol na wagę trzech punktów. KKS próbował jeszcze doprowadzić do wyrównania, ale czynił to mało skutecznie. Gdy wszystkie próby zdobycia bramki zdały się na nic, a czas gry zbliżał się ku końcowi, Kaliszanie nadmiernie szukali przewinień zawodników Sokoła w okolicach pola karnego lub jego strefie. Kleczewianie jednak nie dali się pokonać i do ostatniej minuty skutecznie bronili prowadzenia w meczu. Sobotnia wygrana “Biało-zielonych” nad Kaliszem była pierwszą w historii i jednocześnie pierwszą w tym sezonie.

Sokół Kleczew – KKS Kalisz 1-0 ( 55’ Tomasz Kowalczuk)

Sokół Kleczew: Dawid Kołodziejczak, Arkadiusz Widelski, Michał Kozajda, Mikołaj Pingot, Michał Wolinowski, Sebastian Śmiałek (87’ Mateusz Majewski), Tomasz Kowalczuk, Jakub Groszkowski (73’ Jakub Dębowski), Jan Paczyński (62’ Norbert Grzelak), Tomasz Koziorowski, Jakub Antosik (76’ Wiktor Kacprzak)

Ĺąródło: Sokół Kleczew