LM.plSportBystrzycki i Darnikowski w kadrze, Polska szósta na świecie!

Bystrzycki i Darnikowski w kadrze, Polska szósta na świecie!

Szóste miejsce wywalczyła polska reprezentacja w koszykówce na wózkach na mistrzostwach świata. W biało-czerwonych barwach zagrało również dwóch zawodników Mustanga Konin - Marek Bystrzycki i Piotr Darnikowski.

Rozgrywane w Hamburgu mistrzostwa Polacy rozpoczeli od zmagań grupowych. W trzech spotkaniach biało-czerwoni zanotowali jedną wygraną - 54:53 z Koreą Południową i dwie porażki - 51:82 z USA i 46:78 z Wielką Brytanią. We wszystkich trzech meczach wystąpił Piotr Darnikowski, notując łącznie sześć punktów. Marek Bystrzycki zagrał w dwóch spotkaniach, nie zdobył punktów, ale zaliczył jedną asystę.

Fazę play-off Polacy rozpoczęli od starcia z Kanadą. Bardzo dobra pierwsza i trzecia kwarta dały zwycięstwo i awans do ćwierćfinału biało-czerwonym. W spotkaniu ponad 28 minut zaliczył Piotr Darnikowski, nie zdobywając w tym czasie żadnego punktu.

W ćwierćfinale Polacy ulegli Australijczykom 70:83, a decydująca była trzecia kwarta, przegrana przez biało-czerwonych aż dwunastoma punktami. Jeden celny rzut oddał Piotr Darnikowski, na parkiecie pojawił się również Marek Bystrzycki.

Porażka z Australią nie oznaczała jednak końca rywalizacji polskiej reprezentacji. W walce o miejsca pięć - osiem Polacy najpierw pokonali Argentynę 72:66 (zero punktów Darnikowskiego, ale jednocześnie trzy zbiórki), a następnie przegrali z Hiszpanią 52:79 (jedna zbiórka Bystrzyckiego).

Polska reprezentacja zajęła ostatecznie szóste miejsce na mistrzostwach świata. - Jesteśmy dumni z zajętego miejsca, nie ukrywamy że przed meczem ćwierćfinałowym z Australią chcieliśmy sprawić mega niespodziankę i wejść do najlepszej czwórki świata - czytamy w podsumowaniu mistrzostw na FB polskiej reprezentacji. Co warte podkreślenia, Polacy w drodze do szóstego miejsca musieli mierzyć się z całą czołową trójką mistrzostw - USA, Wielką Brytanią i Australią.

USA - Polska 82:51 (22:8, 23:10, 21:15, 16:18)
Marek Bystrzycki (0), Piotr Darnikowski (2).

Polska - Korea Południowa 54:53 (18:14, 16:6, 10:14, 10:19)