Wybory 2024: Trzecia siła w Radzie Miasta. Obywatele Konina zarejestrują stowarzyszenie

PILNE

Od godz. 13.30 wstrzymana z powodu awarii dostawa wody na ul. Karłowicza 5. Na czas przerwy będzie podstawiona cysterna.

LM.plSportDwanaście załóg, pięć klas. Walczyli o Puchar Prezesa ZE PAK SA

Dwanaście załóg, pięć klas. Walczyli o Puchar Prezesa ZE PAK SA

Rafał Wrzesiński i Przemysław Chęciński wywalczyli Puchar Prezesa Zarządu ZE PAK SA. W sobotę na Jeziorze Pątnowskim odbyły się kolejne regaty z cyklu Grand Prix Jezior Konińskich.

Zawody organizowane przez KŻ Energetyk Konin rozegrane zostały w pięciu klasach. Najmniej załóg, tylko jedna, wystartowało w klasie T1. Automatycznie pierwsze miejsce wywalczyli w niej Andrzej Kuberski i Zdzisław Dudek. Dwie załogi rywalizowały w Omedze Sport. Pierwsze miejsce zajęli w tej klasie Mateusz Szczepaniak, Klaudia Żyła i Jakub Kantek, a drugie - Maciej Hetke, Julia Juszczak i Paweł Linke.

Po trzy załogi rywalizowały w trzech pozostałych klasach. W T2 zwyciężyli Rafał Wrzesiński i Przemysław Chęciński. Tuż za nimi na podium uplasowali się Włodzimierz Kantek i Magdalena Tomczyk. Trzecie miejsce zajęli natomiast Marek Olkowski, Iwona Rutkowska i Antoni Rutkowski.

W klasie T3 najlepszy okazał się Paweł Czajkowski. Drugie miejsce zdobyli Bogdan Andrzejewski, Maria Andrzejewska i Andrzej Działoszyński. Na ostatnim miejscu podium stanęli natomiast Roman Latanowicz i Roman Ruminkiewicz.

Klasę Open wygrali Dariusz Lenartowski i Marcin Cieślak. Drugie miejsce zajęli Paweł Grabarczyk i Bartosz Klasa, a trzecie - Arkadiusz WIeczorek i Eryk Kałużny.

Puchar Prezesa Zarządu ZE PAK SA powędrował do Rafała Wrzesińskiego i Przemysława Chęcińskiego, rywalizujących na jachcie Goplanus.

Sobotnie regaty były kolejnymi z cyklu Grand Prix Jezior Konińskich. Następne zawody - 15 września. W Ślesinie rozegrane zostaną Mistrzostwa Konińskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego o Puchar Prezydenta Miasta Konina, również zaliczające się do GPJK.