WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

II liga szachów. UKS Smecz i Hetman jak na razie bezpieczne

Dodano: 4.09.2018 11:13
Źródło: LM.pl

Trzy rozegrane rundy w II lidze seniorów mają za sobą szachiści UKS Smecz Konin i Hetmana Konin. Obie drużyny na ten moment plasują się na miejscach gwarantujących utrzymanie.

Tegoroczne rozgrywki II ligi odbywają się w Jastrzębiej Górze. Rozpoczęły się w sobotę i potrwają do najbliższej niedzieli. W tym czasie szachiści rozegrają dziewięć rund. W 37-zespołowej stawce są dwie drużyny z Konina - UKS Smecz i Hetman. Oba zespoły na ten moment zajmują miejsca gwarantujące utrzymanie w II lidze.

Świetnie rozgrywki rozpoczęli zawodnicy UKS Smecz. Koninianie w trzech pierwszych meczach zanotowali remis 3:3 z Hetmanem Płock i dwa zwycięstwa - 3,5:2,5 z Gryfem Dębica i 3,5:2,5 z OTSz Ostrów Wlkp. Pięć zdobytych punktów UKS Smecz zajmować obecnie szóste miejsce w tabeli ze stratą zaledwie jednego oczka do liderującej Sandecji Nowy Sącz.

Tuż nad strefą spadkową plasują się natomiast szachiści Hetmana ubezpieczenia7dni Konin. Drugi z konińskich reprezentantów jak na razie wygrał raz 4:2 z Akademią Szachową Płock i przegrał 2,5:3,5 z Roszadą Żory oraz 2,5:3,5 z Rotmistrzem Grudziądz. Z dwoma zdobytymi punktami Hetman ubezpieczenia7dni zajmuje 23. miejsce w klasyfikacji. Do strefy spadkowej jest niedaleko, bowiem utrzymanie wywalczą jedynie zespoły, które zajmą miejsca do 24. włącznie.

We wtorek konińskie zespoły rozegrają spotkania czwartej rundy. UKS Smecz Konin zagra z piątą Ostródzianką Ostróda, a Hetman ubezpieczenia7dni zmierzy się z 27. Gońcem Żarów.

fot. UKS Smecz Konin/Hetman Koninslajd 1 z 10
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:szachy,   II liga,   UKS Smecz Konin,   Hetman Konin
Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO