LM.plSportPuchar Polski. Tulisia Tuliszków ostatnim uczestnikiem III rundy

Puchar Polski. Tulisia Tuliszków ostatnim uczestnikiem III rundy

W środę rozegrane zostało ostatnie spotkanie II rundy okręgowego Pucharu Polski. Tulisia Tuliszków pokonała Teleszynę Przykona 6:1 i została ostatnim uczestnikiem III rundy rozgrywek.

W przełożonym o tydzień spotkaniu w Przykonie mierzyli się dwa reprezentanci powiatu tureckiego - grająca na co dzień w konińskiej A-klasie Teleszyna oraz reprezentująca okręg koniński w lidze międzyokręgowej Tulisia Tuliszków. Faworytem byli goście i zgodnie z przewidywaniami mecz wygrali.

Tuliszkowanie prowadzenie objęli w jedenastej minucie. Po dośrodkowaniu celnie głową uderzył Jarosław Gorgolewski. Jeszcze przed przerwą Tulisia podwyższyła, tym razem kolejne dośrodkowanie wykorzystał Jakub Cieślak.

Zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy Cieślak trafił po raz drugi, podwyższając prowadzenie Tulisii do 3:0, a następnie skompletował hat-tricka. W 75. minucie honorowego gola dla Teleszyny zanotował Piotr Kwiatkowski. W końcówce goście dołożyli jeszcze dwa trafienia autorstwa Damiana Hryniuka i Patryka Janickiego, wygrywając ostatecznie 6:1.

Tym samym Tulisia Tuliszków została ostatnią drużyną, która wywalczyła awans do III rundy okręgowego Pucharu Polski. Tuliszkowanie zmierzą się w niej na wyjeździe z Wartą Pyzdry.

Teleszyna Przykona - Tulisia Tuliszków 1:6 (75' Piotr Kwiatkowski - 11' Jarosław Gorgolewski, 35', 47', 55' Jakub Cieślak, 77' Damian Hryniuk, 80' Patryk Janicki)