WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

II liga. Historyczny wynik UKS Smecz Konin, spadek Hetmana

Dodano: 10.09.2018 13:08
Źródło: LM.pl

Zakończyła się rywalizacja w II lidze szachów. Najlepszy w historii wynik osiągnęli szachiści UKS Smecz Konin, a do III ligi spadł Hetman ubezpieczenia7dni Konin.

Rywalizacja w II lidze szachów rozpoczęła się 1 września i trwała do ostatniej niedzieli. 37 zespołów, w tym dwa konińskie - UKS Smecz oraz Hetman ubezpieczenia7dni - rozegrało dziewięć rund. Najlepsi awansowali do I ligi, a zespoły z miejsc poniżej 24. zanotowały spadek do ligi III.

Historyczny wynik udało się osiągnąć zawodnikom UKS Smecz Konin. W dziewięciu meczach koninianie zdobyli dwanaście punktów, notując pięć zwycięstw, dwa remisy i dwie porażki. W końcowej klasyfikacji UKS Smecz uplasował się na siódmym miejscu, co jest najlepszym wynikiem tego klubu w historii występów w II lidze. Koninianie wywalczyli pewne utrzymanie, co oznacza, że w przyszłym roku mają już zapewniony występ w II lidze.

Indywidualnie najlepiej poradzili sobie Piotr Śnihur, zdobywca 5,5 pkt, Wiktor Kwiatkowski, który zanotował 5 pkt o raz Kinga Pastuszko z takim samym wynikiem. Dobre zawody rozegrał również grający na pierwszej szachownicy Kamil Szadkowski (4,5 pkt). Jak zawsze w szeregach UKS Smecz Konin oprócz doświadczonych zawodników wystąpili również młodzi szachiści - szesnastoletni Mikołaj Nowak, siedemnastoletni Ignacy Leśkiewicz, czy jedenastoletni Jan Klimkowski.

Twardą walkę o utrzymanie stoczyli natomiast szachiści Hetmana ubezpieczenia7dni Konin. Zmagania w II lidze koninianie zaczęli nieźle, bo obok dwóch nieznacznych porażek zanotowali również dwa zwycięstwa, dzięki czemu balansowali na granicy utrzymania. W drugiej połowie rywalizacji Hetman zanotował jednak trzy porażki i jedno zwycięstwo (plus punkty w ósmej rundzie za wolny los). To było zbyt mało - siedem zdobytych punktów pozwoliło koninianom zająć dopiero 31. miejsce.

To oznacza, że Hetman ubezpieczenia7dni wraca do III ligi. W której zresztą występował również w zeszłym sezonie - na tym poziomie rozgrywki toczone są bowiem przez kilka miesięcy (a nie w ramach jednego turnieju, jak w II lidze). Hetman III ligę w zeszłym sezonie wygrał, co dało mu awans do II ligi. 

Indywidualnie najlepiej w zespole z Konina spisał się Sławomir Smagalski, zdobywca sześciu punktów. Pół punktu gorszy był Witold Walaszczyk (5,5), regularnie punktowali też Marcin Steczek (5) i Katarzyna Bukowska (4,5).

Wyniki konińskich drużyn w II lidze szachów:

UKS Smecz Konin - Hetman Płock 3:3
Gryf Dębica - UKS Smecz Konin 2,5:3,5
UKS Smecz Konin - OTSz Ostrów Wlkp. 3,5:2,5
Ostródzianka Ostróda - UKS Smecz Konin 2:4
UKS Smecz Konin - Votum SA Polonia Wrocław 2,5:3,5
UKS 21 Polecie - UKS Smecz Konin 3:3
UKS Smecz Konin - Pionier Jastrzębie-Zdrój 4,5:1,5
UKS Smecz Konin - Polferries Solny Grzybowo 3,5:2,5
Laura Chylice - UKS Smecz Konin 5:1.

Roszada Żory - Hetman ubezpieczenia7dni Konin 3,5:2,5
Hetman ubezpieczenia7dni Konin - AKademia Szachowa Płock 4:2
Rotmistrz Grudziądz - Hetman ubezpieczenia7dni Konin 3,5:2,5
Hetman ubezpieczenia7dni Konin - Goniec Żarów 4:2
Pionier Jastrzębie-Zdrój - Hetman ubezpieczenia7dni Konin 5:1
Hetman ubezpieczenia7dni Konin - Goniec Staniątki 1,5:4,5
Korona Zakrzewo - Hetman ubezpieczenia7dni Konin 3,5:2,5
Hetman ubezpieczenia7dni Konin - BYE
Hetman ubezpieczenia7dni Konin - Skoczek Trojański 3,5:2,5.

UKS Smecz Konin: Kamil Szadkowski (4,5), Piotr Śnihur (5,5), Krzysztof Szadkowski (3,5), Wiktor Kwiatkowski (5), Kinga Pastuszko (5), Ignacy Leśkiewicz (4), Jan Klimkowski (1).

Hetman ubezpieczenia 7dni Konin: Włodzimierz Schmidt (2), Marcin Steczek (3,5), Witold Walaszczyk (5), Andrzej Swiątnicki (2), Katarzyna Bukowska (3,5), Sławomir Smagalski (5,5), Jarosław Smagalski (2,5), Olga Smoleńska (0), Małgorzata Steczek (1).

fot. UKS Smecz Konin autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:szachy,   II liga,   UKS Smecz Konin,   Hetman Konin

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Brawo szachisci smecza
Dodano: 10.09.2018 13:35    Przez: ~Mat
Gratulacje dla Smecza , wyglądało na walkę o utrzymanie a mało brakowało do awansu !!!!
Dodano: 10.09.2018 14:34    Przez: ~szchista
W przypadku Hetmana punkty nieco inaczej się rozkładały, ponieważ w sumie uzbierali "małych punktów" 24,5 - za walkower jest wpisywany remis. A więc W. Schmidt 2, M. Steczek 3,5, W. Walaszczyk 5, A. Świątnicki 2, K. Bukowska 3, S.Smagalski 5,5, J.Smagalski 2,5, Małgorzata Steczek 1
Dodano: 10.09.2018 14:59    Przez: ~hetman
Poprawione, dziękuję.
Dodano: 11.09.2018 10:34    Przez: B.Skonieczny
Ogromne gratulacje dla Smecza. Poprawiony wynik Hetmana sprzed dwóch lat.Trzymaliśmy kciuki za awans do ostatniej chwili. Może jednak zagrają z listy rezerwowej? :) Hetmana szkoda, bo faktycznie Kinga pojechała do Chin uczyć dzieci grać, do tego tragedia rodzinna arcymistrza Włodzimierza Schmidta spowodowała osłabienie, gdzie rezerwowi jedna nie dali rady...Za rok będzie naprawdę ciekawie!
Dodano: 12.09.2018 18:43    Przez: ~Łukasz
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO