WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Rekordowa frekwencja na XI Pucharze Europy Kadetów w szabli

Dodano: 13.09.2018 12:04
Źródło: LM.pl

Przez dwa dni trwać będzie rywalizacja podczas XI Pucharu Europy Kadetów w szabli kobiet i mężczyzn. Na listach startowych jest już ponad 150 uczestników.

Rozgrywany tradycyjnie we wrześniu Puchar Europy Kadetów gromadzi co roku najlepsze szablistki i najlepszych szablistów Europy w tej kategorii wiekowej. W tym roku do rywalizacji zgłosiło się już ponad 150 zawodników z trzynastu państw: Austrii, Belgii, Białorusi, Czech, Hiszpanii, Holandii, Łotwy, Niemiec, Polski, Słowenii, Ukrainy, Węgier i Włoch. 

W turnieju kobiet wystartują m.in. Ukrainka Daria Gontsowa, numer jeden w rankingu, czy Oleksandra Bondar, również z Ukrainy, zeszłoroczna brązowa medalistka Pucharu Europy Kadetów. W zmaganiach mężczyzn zabraknie medalistów z zeszłego roku, a najwyżej sklasyfikowanym uczestnikiem będzie Lester Kurvers z Belgii, numer dwanaście w rankingu.

W turnieju nie zabraknie również reprezentantów Polski oraz Konińskiego Klubu Szermierczego. W zmaganiach kobiet o awans do finałów powalczą Zuzanna Buselt i Martyna Dzięcielak, a w turnieju mężczyzn - Gracjan Jedwabny, Kacper Nowinowski, Mateusz Stasiak, Gabriel Jarek, Sofien Hadj Bachir, Kamil Sikorski, Sebastian Glanc, Olaf Stasiak i Jan Piguła. 

Puchar Europy Kadetów wystartuje w najbliższą sobotę. O godz. 9.00 rozpoczną się walki eliminacyjne w szabli mężczyzn, a o godz. 13.00 - w szabli kobiet. W niedzielę w tych samych godzinach nastąpi dokończenie eliminacji, a od godz. 17.00 rozpoczną się finały. Wstęp na halę sportową przy ul. Popiełuszki 2a wolny.  • Rekordowa frekwencja na XI Pucharze Europy Kadetów w szabli

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:szermierka,   XI Puchar Europy Kadetów,   KKSz Konin

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Kogo to interesuje.
Dodano: 14.09.2018 07:45    Przez: ~Kibic
Mnie interesuje. Jeżeli Ciebie mię, to wystarczyło nie czytać artykułu, a już tym bardziej nie pisać komentarza. Z reguły to nie traci się czasu na coś co nas nie interesuje.
Dodano: 14.09.2018 12:29    Przez: ~Kibic 1
Co słychać u Piguły.
Dodano: 14.09.2018 14:58    Przez: ~Komuniści
W tamtym roku ponad 300
Dodano: 14.09.2018 21:26    Przez: ~Lok
Szermierka to niszowy sport,nawet imprezy duzej rangi na swiecie za darmo,to bez sensu ! W innych polskich miastach imprezy Pucharu Swiata i tez za darmo ! A tu kadeci i podnieta !
Dodano: 14.09.2018 22:10    Przez: ~E
Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO