LM.plSportStart Konin już ostatni. Mecz ze Spartą Oborniki bez historii

Start Konin już ostatni. Mecz ze Spartą Oborniki bez historii

Do przerwy sześcioma, ostatecznie - jedenastoma bramkami Start Konin przegrał mecz ze Spartą Oborniki. Po trzech kolejkach koninianie wciąż nie mają na koncie ani jednego punktu.

Sparta Oborniki, jeden z czołowych zespołów II ligi gr. I, nie dał żadnych szans w sobotę Startowi Konin. Już po trzynastu pierwszych minutach spotkania gospodarze prowadzili 9:2. Koninianie nieco odrobili straty po trafieniach Konrada Kowalczyka, Dariusza Gostrowskiego i Jakuba Fiedorowicza, ale i tak po pierwszej połowie Sparta prowadziła 15:9.

Po zmianie stron Sparta znów zaliczyła serię bramek. Po siedmiu trafieniach zawodników z Obornik, dopiero w siódmej minucie drugiej połowy, Start zaliczył bramkę na 9:22. Do końca spotkania ta kilkunastobramkowa przewaga Sparty została utrzymana i ostatecznie koninianie przegrali w Obornikach 22:33.

Po trzech kolejkach zespół Marka Salzmana zajmuje ostatnie miejsce w tabeli bez punktów na koncie. Swój mecz dopiero w niedzielę rozgrywa jednak przedostatni Lider Swarzędz - jeżeli zespół z Wielkopolski przegra odpowiednio dużą różnicą bramek, może jeszcze spaść w klasyfikacji za zespół z Konina.

Kolejny mecz w przyszły weekend. Start podejmować będzie Śląsk Wrocław Handball Team.

Sparta Oborniki - Start Konin 33:22 (15:9)

Sparta Oborniki: Bartek Sołtysiak - Maciej Batura (1), Krystian Kuliński, Jonasz Ratajczak (5), Filip Januchowski (6), Jan Okpisz (4), Dawid Tepper (4), Filip Kwiatkowski (1), Hubert Narożny (8), Krzysztof Szorcz (2), Krzysztof Bednarz, Stanisław Woźniak, Mateusz Adamski, Szymon Chudzicki (6).

Start Konin: Jakub Kujawiński (1) - Marcel Urbański (4), Jakub Fiedorowicz (1), Kacper Trepka (1), Adrian Grzelka (2), Dariusz Gostrowski (4), Jakub Pecyna (1), Janusz Kostrzewa (1), Marek Salzman (4), Tomasz Lorencki, Arkadiusz Pawlak, Konrad Kowalczyk (2), Łukasz Cieślak (1).