LM.plSportDobry początek sezonu. Godlewski zdobył brąz w I Pucharze Polski

Dobry początek sezonu. Godlewski zdobył brąz w I Pucharze Polski

Pierwsze zawody seniorów w tym sezonie zakończyły się dla zawodników KKSz Konin wywalczeniem brązowego medalu. Na najniższym stopniu podium stanął Mateusz YirmaYahu Godlewski.

Koninianin rywalizację w Pucharze Polski rozpoczął od zwycięstwa w grupie. W fazie pucharowej Godlewski pokonał najpierw Rafała Ziarnowskiego (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 15:10, Tomasza Pytla (AZS AWF Katowice) 15:3 i Jakuba Jaskota (O.Ś. AZS Poznań) 15:12. W półfinale reprezentant KKSz Konin przegrał z późniejszym zwycięzcą turnieju mężczyzn Karolem Lademannem (AZS AWF Warszawa) 13:15, zajmując ostatecznie trzecie miejsce.

Godlewski był jedynym szablistką KKSz Konin w czołowej ósemce turnieju mężczyzn. W zawodach kobiet do ćwierćfinałów dotarły dwie szablistki z Konina - Katarzyna Kędziora i Małgorzata Zawodniak. Obie jednak swoje walki o strefę medalową przegrały. Kędziora uległa 14:15 Roksanie Bartosz (Dragon Łódź), a Zawodniak odpadła po porażce 9:15 z Angeliką Wątor (Zagłębiowski Klub Szermierczy).

Kolejne zawody już w najbliższy weekend. W Godollo na Węgrzech rozegrany zostanie Puchar Europy Kadetów. Powołania i prawo startu w tym turnieju mają: Nikola Woźniak, Zuzanna Buselt, Sebastian Glanc, Olaf Stasiak, Gracjan Jedwabny, Gabriel Jarek, Kacper Nowinowski i Kamil Sikorski, a na liście rezerwowej są: Sofien Hadaj Bachir i Paweł Silbert.