WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Śląsk Wrocław przyjedzie do Konina. Start wciąż czeka na wygraną

Dodano: 5.10.2018 11:02
Źródło: LM.pl

Dwunasty zespół przyjedzie w sobotę do Konina na mecz czwartej kolejki II ligi piłki ręcznej. Start wciąż w tym sezonie nie zaznał smaku zwycięstwa.

Wrocławianie początku sezonu nie mogą uznać za udany, w trzech meczach zanotowali bowiem tylko jedną wygraną. W drugiej kolejce Śląsk pokonał Tęczę Kościan 27:26, a oprócz tego w tym sezonie przegrał 28:29 z Borem Oborniki Śląskie i 20:30 z ZEW-em Świebodzin. To duże zaskoczenie zważywszy na fakt, że jeszcze w zeszłym sezonie wrocławianie plasowali się w czołówce ligowej tabeli.

Startowi Konin ze Śląskiem grało się jednak dobrze. W pierwszym spotkaniu w Koninie drużyna Marka Salzmana była bardzo blisko wygranej - w samej końcówce meczu Start wypuścił zwycięstwo z rąk i ostatecznie skończyło się na remisie i porażce w rzutach karnych. W rewanżu we Wrocławiu, pomimo gry w osłabionym składzie, koninianie zwyciężyli 33:30. 

W sobotę głównym zadaniem Startu będzie powstrzymanie Oskara Gawskiego. 22-letni obrotowy Śląska to w tym sezonie najlepszy strzelec wrocławskiej drużyny. Z 27 bramkami na koncie zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji strzelców II ligi gr. I. Drugi w zestawieniu wrocławskich zawodników Wojciech Parzonka ma zaledwie dwanaście trafień w tym sezonie. Drużyna Marka Salzmana musi również przełamać swoją niemoc w ofensywie. Koninianie w trzech meczach rzucili zaledwie 65 bramek, a błędy w ataku to nie tylko brak zdobyczy bramkowej, ale również wystawianie się na kontrataki rywali. 

Start zajmuje obecnie ostatnie miejsce w tabeli z zerowym dorobkiem punktowym. Plasujący się nad koninianami Lider Swarzędz też jeszcze do tej pory nie zdobył choćby jednego oczka. W najbliższej kolejce drużyna spod Poznania podejmować będzie wicelidera tabeli - Moto-Jelcz Oława.

Spotkanie pomiędzy Startem Konin a Śląskiem Wrocław rozpocznie się w sobotę 6 października o godz. 17.00 w hali sportowej przy ul. Popiełuszki 2a w Koninie. autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:piłka ręczna,   II liga,   Start Konin,   Śląsk Wrocław

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Wroclaw posiada tez druzyne w 1 lidze FORZA WROCLAW ,
Dodano: 05.10.2018 12:29    Przez: ~fan
Iskra Opole !
Dodano: 05.10.2018 17:57    Przez: ~➖
Kurnik Kunin !
Dodano: 05.10.2018 20:34    Przez: ~X
Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO