WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Podwójne srebro konińskich kolarzy na mistrzostwach Polski!

Dodano: 10.10.2018 11:34
Źródło: LM.pl

Wicemistrzowie parami i wicemistrzowie drużyną. Świetny występ na Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Szosowym mają za sobą zawodnicy KLTC Konin.

W rozgrywanych w Golczewie mistrzostwach Polski kolarze rywalizowali parami oraz drużynowo. W obu wyścigach w kat. juniorów srebrne medale wywalczyli konińscy zawodnicy. - Dla klubu były to w ostatnich latach jedne z najcenniejszych medali zdobytych na mistrzostwach Polski - oceniają trenerzy KLTC Konin.

W jeździe dwójkami na czas kolarze mieli do pokonania 22 km. Najszybciej ten dystans pokonali zawodnicy UKS Moto Agbud Stelweld Jelcz Laskowice, którym zajęło to 27:21,86 min. Niecałe jedenaście sekund później na metę dotarli kolarze z Konina - Mikołaj Kawa i Dawid Kuderczak, zdobywając tym samym srebrne medale i tytuły wicemistrzów Polski.

Równie dobrze konińskim zawodnikom poszedł start w drużynowej jeździe na czas. Na dystansie 44 km najszybsi byli zawodnicy UKS Copernicus-SMS Toruń (55:52,34). Niecałe dziewiętnaście sekund wolniejsi byli reprezentanci KLTC Konin - Konrad Sosiński, Dawid Kuderczak, Mikołaj Kawa i Michał Markowski. Był to drugi medal i drugi tytuł wicemistrzów dla KLTC Konin.

Jak zawsze konińscy kolarze musieli zmagać się nie tylko z rywalami, ale i z własnym sprzętem. - Połowa składu startowała na przestarzałych, piętnastoletnich rowerach czasowych. Dzięki nowemu sprzętowi z pewnością mogliby powalczyć o złote medale. Różnice czasowe okazały się minimalne biorąc pod uwagę długość dystansów na których startowali - tłumaczą trenerzy KLTC Konin. 

fot. KLTC Konin  • Podwójne srebro konińskich kolarzy na mistrzostwach Polski!
  • Podwójne srebro konińskich kolarzy na mistrzostwach Polski!

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO