WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Podwójne srebro konińskich kolarzy na mistrzostwach Polski!

Dodano: 10.10.2018 11:34
Źródło: LM.pl

Wicemistrzowie parami i wicemistrzowie drużyną. Świetny występ na Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Szosowym mają za sobą zawodnicy KLTC Konin.

W rozgrywanych w Golczewie mistrzostwach Polski kolarze rywalizowali parami oraz drużynowo. W obu wyścigach w kat. juniorów srebrne medale wywalczyli konińscy zawodnicy. - Dla klubu były to w ostatnich latach jedne z najcenniejszych medali zdobytych na mistrzostwach Polski - oceniają trenerzy KLTC Konin.

W jeździe dwójkami na czas kolarze mieli do pokonania 22 km. Najszybciej ten dystans pokonali zawodnicy UKS Moto Agbud Stelweld Jelcz Laskowice, którym zajęło to 27:21,86 min. Niecałe jedenaście sekund później na metę dotarli kolarze z Konina - Mikołaj Kawa i Dawid Kuderczak, zdobywając tym samym srebrne medale i tytuły wicemistrzów Polski.

Równie dobrze konińskim zawodnikom poszedł start w drużynowej jeździe na czas. Na dystansie 44 km najszybsi byli zawodnicy UKS Copernicus-SMS Toruń (55:52,34). Niecałe dziewiętnaście sekund wolniejsi byli reprezentanci KLTC Konin - Konrad Sosiński, Dawid Kuderczak, Mikołaj Kawa i Michał Markowski. Był to drugi medal i drugi tytuł wicemistrzów dla KLTC Konin.

Jak zawsze konińscy kolarze musieli zmagać się nie tylko z rywalami, ale i z własnym sprzętem. - Połowa składu startowała na przestarzałych, piętnastoletnich rowerach czasowych. Dzięki nowemu sprzętowi z pewnością mogliby powalczyć o złote medale. Różnice czasowe okazały się minimalne biorąc pod uwagę długość dystansów na których startowali - tłumaczą trenerzy KLTC Konin. 

fot. KLTC Konin  • Podwójne srebro konińskich kolarzy na mistrzostwach Polski!
  • Podwójne srebro konińskich kolarzy na mistrzostwach Polski!

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO