Wybory 2024: Konin bez otwartej debaty. Piotr Korytkowski gotów, jego rywal nie

PILNE

Kolizja na trasie Bursztynowej. Zablokowany jeden pas ruchu w kierunku Konina

LM.plSportAtak na szczyt nieudany. Górnik odprawił Medyka z kwitkiem

Atak na szczyt nieudany. Górnik odprawił Medyka z kwitkiem

Górnik Łęczna wciąż niepokonany, Medyk spada na trzecie miejsce. W hicie ósmej kolejki Ekstraligi konianki przegrały w Łęcznej 2:3.

Zarówno dla Górnika, jak i dla Medyka niedzielne starcie miało być testem. Dla łęcznianek - jak w tym sezonie zaprezentują się na tle zespołu ze ścisłej czołówki (bo z takim do niedzieli jeszcze nie grały). Dla koninianek - na ile są w stanie walczyć o odzyskanie mistrzostwa Polski z rąk piłkarek Górnika. Jednoznacznych odpowiedzi po niedzielnym meczu nie ma, na pewno bardziej zadowolone są jednak łęcznianki.

To piłkarki Górnika ustawiły sobie mecz pierwszą połową. W 33. minucie prowadzenie mistrzyniom Polski dała Sylwia Matysik, a zaledwie dwie minuty później podwyższyła Ewelina Kamczyk. Pierwsze 45 minut należało zdecydowanie do łęcznianek, ale już po przerwie zawodniczki Medyka zaprezentowały się zupełnie inaczej.

Już w 53. minucie koninianki mogły strzelić kontaktową bramkę, ale dogodnej sytuacji nie wykorzystała Dominika Kopińska. Chwilę później jednak błąd Górnika wykorzystała Natalia Pakulska i było 2:1. Medyczki dalej naciskały, ale miały problem z przełamaniem defensywy łęcznianek. Tymczasem Górnik w 80. minucie podwyższył swoje prowadzenie dzięki Dominice Grabowskiej.

Koninianki zmniejszyły jeszcze straty w doliczonym czasie gry - rzut karny wykorzystała Natalia Chudzik. Mecz zakończył się ostatecznie zwycięstwem Górnika 3:2. Dla Medyka Konin była to pierwsza porażka w tym sezonie, łęcznianki cały czas pozostają niepokonane, a co więcej - w lidze nie straciły jeszcze ani jednego punktu.

Liderem klasyfikacji pozostał Górnik, medyczki spadły na trzecie miejsce - swój mecz wygrali Czarni Sosnowiec i ten zespół wyprzedza teraz koninianki o dwa punkty. Do Górnika drużyna Romana Jaszczaka traci natomiast pięć punktów. Kolejny mecz już w najbliższą sobotę. Medyk podejmie AZS PWSZ Wałbrzych.

Górnik Łęczna - Medyk Konin 3:2 (33' Sylwia Matysik, 35' Ewelina Kamczyk, 80' Dominika Grabowska - 55' Natalia Pakulska, 90'+ Natalia Chudzik)

Górnik Łęczna: Anna Palińska - Alicja Dyguś, Natasza Górnicka, Małgorzata Grec (81'  Wiktoria Marszewska), Ana Jelencić (62' Krystyna Sikora), Patrycja Balcerzak, Gabriela Grzywińska, Sylwia Matysik, Dominika Grabowska (90' Patrycja Rogalska), Ewelina Kamczyk, Emilia Zdunek.

Medyk Konin: Monika Sowalska - Haley Lukas, Alona Kowtun, Sandra Sałata, Klaudia Olejniczak, Natalia Chudzik, Natalia Pakulska, Gabija Gedgaudaite (69' Anna Gawrońska), Nicole Zając, Dominika Kopińska, Nikol Kaletka.