LM.plSportKierejewski i Kuszyński najlepsi w swoich kategoriach w Śremie

Kierejewski i Kuszyński najlepsi w swoich kategoriach w Śremie

Osiemnastu zawodników, dwadzieścia medali. Reprezentanci Iskry Konin rywalizowali na VIII Ogólnopolskich Zawodach Pływackich Śremska Wieża Powstańcom Wielkopolskim.

Dwójka zawodników Iskry w Śremie zdobyła potrójne złoto. To Klaudia Borkiewicz, która wygrała na 50 m stylem grzbietowym, na 50 m stylem dowolnym i 100 m stylem grzbietowym oraz Adam Kuszyński na 50 m stylem dowolnym, 50 m stylem motylkowym i 50 m stylem grzbietowym. Kuszyński ponadto otrzymał ponadto puchar dla najlepszego zawodnika w swojej kategorii. Taki sam puchar otrzymał Igor Kierejewski, który w Śremie wywalczył dwa złote medale (na 100 m stylem dowolnym i 100 m stylem grzbietowym) oraz jedno srebro (na 100 m stylem klasycznym).

Jeden krążek Iskra Konin zdobyła również w sztafecie 8x50 m. Klaudia Borkiewicz, Jakub Gorzeń, Oliwia Janiak, Maksym Duras, Kalina Krakowska, Igor Kierejewski, Dominika Wesołek i Adam Kuszyński zajęli trzecie miejsce.

Łącznie koninianie wywalczyli w Śremie dwadzieścia medali. W zawodach wzięło udział 329 zawodników z szesnastu klubów.

Medaliści Iskry Konin:
Klaudia Borkiewicz, Jakub Gorzeń, Oliwia Janiak, Maksym Duras, Kalina Krakowska, Igor Kierejewski, Dominika Wesołek i Adam Kuszyński: 3. sztafeta 8x50 m.
Klaudia Borkiewicz: 1. 50 m grzbietowy, 1. 50 m dowolny, 1. 100 m grzbietowy.
Adam Kuszyński: 1. 50 m dowolny, 1. 50 m motylkowy, 1. 50 m grzbietowy.
Igor Kierejewski: 1. 100 m dowolny, 1. 100 m grzbietowy, 2. 100 m klasyczny.
Borys Grabowski: 1. 100 m klasyczny, 3. 50 m motylkowy.
Kalina Krakowska: 2. 200 m zmienny.
Dominika Wesołek: 3. 50 m dowolny, 3. 100 m dowolny, 3. 50 m motylkowy.
Oliwia Janiak: 3. 100 m klasyczny, 3. 50 m motylkowy.
Maria Orłowska: 3. 50 m grzbietowy.