LM.plSportPiętnaście bramek Medyka i awans do ćwierćfinału Pucharu Polski

Piętnaście bramek Medyka i awans do ćwierćfinału Pucharu Polski

Piętnaście bramek Medyka i awans do  ćwierćfinału Pucharu Polski

Aż 15:1 zwyciężył Medyk Konin w 1/8 finału Pucharu Polski. W Szczecinie koninianki mierzyły się z rezerwami Olimpii Szczecin.

Medyczki w pierwszym meczu Pucharu Polski mierzyły się z II-ligową Olimpią II Szczecin. Zdecydowanym faworytem starcia były piłkarki z Konina. Medyk Konin te oczekiwania potwierdził i rozbił szczecinianki aż 15:1.

Już do przerwy koninianki prowadziły 10:0. Genialnie spisywała się Anna Gawrońska, która w zaledwie 33 minuty zanotowała pięć bramek. Dwa kolejne gole dołożyła Dominika Kopińska, a po jednej bramce - Nikol Kaletka, Klaudia Łasicka i Nicole Zając. Olimpia II również zdołała zanotować jedno trafienie.

Po zmianie stron Medyk dołożył jeszcze pięć bramek. Po jednym golu strzeliły Dominika Kopińska, Nikol Kaletka, Klaudia Łasicka, Sandra Sałata i Natalia Pakulska. Ostatecznie koninianki zwyciężyły 15:1.

W środę rozegrany został jeszcze jeden mecz 1/8 finału Pucharu Polski. AZS UJ Kraków wygrał 4:3 z Rysami Bukowina Tatrzańska. Pozostałe sześć spotkań odbędzie się w innym terminie.

Olimpia II Szczecin - Medyk Konin 1:15 (4', 78' Klaudia Łasicka, 9', 15', 21', 39', 42' Anna Gawrońska, 20', 35', 61' Dominika Kopińska, 25', 71' Nikol Kaletka, 33' Nicole Zając, 81' Sandra Sałata, 86' Natalia Pakulska)