WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Jan Klimkowski zagrał na Mistrzostwach Świata w Szachach!

Dodano: 16.11.2018 10:47
Źródło: LM.pl

44. miejsce na 202 zawodników wywalczył szachista UKS Smecz Konin Jan Klimkowski podczas Mistrzostw Świata Kadetów w Szachach rozgrywanych w Santiago de Compostela w Hiszpanii.

Jan Klimkowski był zaledwie jednym z dwóch Polaków rywalizujących w kategorii do dwunastu lat. Koninianin startował do mistrzostw z 88. pozycji w rankingu i miał do rozegrania jedenaście rund. Zawody Klimkowski rozpoczął świetnie, bo od trzech zwycięstw z Łotyszem, Francuzem i Niemcem. - Partia była dobrze rozegrana - mimo iż Janek grał czarnymi udało nam się rozszyfrować zamiary przeciwnika i trafiliśmy z przygotowaniem debiutowym (co jest niesamowicie ważne przy tak silnych przeciwnikach), a to z kolei przełożyło się na lepsze zrozumienie gry środkowej i tym samym końcowe zwycięstwo - opisywał przebieg pojedynku z Adamem Mekhane Kamil Szadkowski, trener UKS Smecz Konin. 

W kolejnych trzech rundach koninianin zanotował tylko pół punktu. Mierzyć musiał się jednak z wyżej notowanymi zawodnikami, a także... niespokojną pogodą w Hiszpanii. - Janek zanotował remis z Niemcem Jeremim Hommerem - co patrząc po przebiegu partii uznać należy za wynik dobry. Na pewno na dyspozycję Janka miała wpływ aura, tzn. wichura panująca nad Santiago i w drodze z autokaru na salę gry cały zmókł i, jak sam przyznał, przez pierwszą godzinę gry nic nie myślał - relacjonował zmagania Jana Klimkowskiego Kamil Szadkowski.

Takie zmienne wyniki koninianin notował już do końca mistrzostw, najbardziej jednak szkoda porażki w przedostatniej rundzie z Noamem Patolem z Francji. Klimkowski miał przewagę, ale po ponad pięciu godzinach gry, w decydującym momencie, zamiast wygrywającego posunięcia wykonuje przegrywające i kończy rozgrywkę z zerowym dorobkiem.

Ostatecznie reprezentant Polski i UKS Smecz Konin zanotował sześć i pół punktu i zajął 44. miejsce w klasyfikacji. - Poprawione miejsce w stosunku do listy startowej o 40 pozycji, na jedenaście pojedynków dziesięciu miało dużo lepsze rankingi, a wynik Janka przełożył się na zysk rankingowy +138 punktów! Takie dobre turnieje zdarzają się bardzo rzadko. Oczywiście można mówić, że gdyby nie pechowa przedostatnia runda to byłaby szansa na pierwszą dwudziestkę, ale nie narzekajmy, tylko cieszmy się z tego co mamy - podsumował występ swojego podopiecznego Kamil Szadkowski.

Wyniki Jana Klimkowskiego na Mistrzostwach Świata Kadetów w Szachach:
Jan Klimkowski - Germans Sergejevs (Łotwa) 1:0
Adam Mekhane (Francja) - Jan Klimkowski 0:1
Jan Klimkowski - Bao Anh Le Bui (Niemcy) 1:0
Sebastian Kostolansky (Słowacja) - Jan Klimkowski 1:0
Jan Klimkowski - Jeremy Hommer (Niemcy) 0,5:0,5
Iulian-Mihai Anghel (Rumunia) - Jan Klimkowski 1:0
Jan Klimkowski - Diego Vergara Anton (Hiszpania) 1:0
Artem Tyurin (Rosja) - Jan Klimkowski 1:0
Jan Klimkowski - Noam Patole (Francja) 1:0
Brando Pavesi (Włochy) - Jan Klimkowski 1:0
Jan Klimkowski - Diego Macias Pino (Hiszpania) 1:0.

fot. UKS Smecz Konin  • Jan Klimkowski zagrał na Mistrzostwach Świata w Szachach!

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Gratulacje!!!
Dodano: 16.11.2018 11:15    Przez: ~groszek
Super sprawa Janku!! Nastepnym razem bedzie duzo lepiej!!!I nie zapomnij o deszczowce biedaku nastepnym razem...Bede trzymac kciuki ;)
Dodano: 16.11.2018 14:21    Przez: ~Monia
Brawo Młody !!!!
Dodano: 16.11.2018 13:11    Przez: ~Wuja

KOMENTARZE

Gratulacje!!!
Dodano: 16.11.2018 11:15    Przez: ~groszek
Brawo Młody !!!!
Dodano: 16.11.2018 13:11    Przez: ~Wuja
Super sprawa Janku!! Nastepnym razem bedzie duzo lepiej!!!I nie zapomnij o deszczowce biedaku nastepnym razem...Bede trzymac kciuki ;)
Dodano: 16.11.2018 14:21    Przez: ~Monia
Brawo Janek!!!!
Dodano: 16.11.2018 18:22    Przez: ~Szachista
A gdzie herb,logo tego smutnego miasta ? Nie wstydzimy się aż tak mocno naszego miasta !
Dodano: 16.11.2018 20:44    Przez: ~Zenon
Janek jest mieszkańcem Starego Miasta - wesołego... gratulacje dla rodziców i trenerów
Dodano: 16.11.2018 22:52    Przez: ~sm
Ale reprezentuje to śmieszne, nudne,betonowe miasto !
Dodano: 16.11.2018 23:02    Przez: ~Zenon
czy ja dobrze słyszę ? wpływ na szachy ma pogoda? a inni to na tej samej imprezie mieli słońce ? na każdych zawodach jest ta sama pogoda dla wszystkich , na szachach tym bardziej ;-)
Dodano: 17.11.2018 13:28    Przez: ~pozdro
Źle słyszysz. Nad Santiago panowała akurat wichura, z autobusu do sali gry szło się około 5 minut i pech chciał, że w danym momencie trzeba było iść. Proponuję usiąść zmokniętym i próbować rozwiązywać np. sudoku - jeśli jesteś skoncentrowany w pełni, to znaczy, że jesteś już na niezłym poziomie koncentracji!
Dodano: 17.11.2018 14:18    Przez: ~pozdrowienia
Pytanie mam jak to jest mozliwe ze przegral z Patole jak w punktacji jest 1:0 dla Janka?
Dodano: 21.11.2018 17:22    Przez: ~Pytajacy
Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO