WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Jan Klimkowski zagrał na Mistrzostwach Świata w Szachach!

Dodano: 16.11.2018 10:47
Źródło: LM.pl

44. miejsce na 202 zawodników wywalczył szachista UKS Smecz Konin Jan Klimkowski podczas Mistrzostw Świata Kadetów w Szachach rozgrywanych w Santiago de Compostela w Hiszpanii.

Jan Klimkowski był zaledwie jednym z dwóch Polaków rywalizujących w kategorii do dwunastu lat. Koninianin startował do mistrzostw z 88. pozycji w rankingu i miał do rozegrania jedenaście rund. Zawody Klimkowski rozpoczął świetnie, bo od trzech zwycięstw z Łotyszem, Francuzem i Niemcem. - Partia była dobrze rozegrana - mimo iż Janek grał czarnymi udało nam się rozszyfrować zamiary przeciwnika i trafiliśmy z przygotowaniem debiutowym (co jest niesamowicie ważne przy tak silnych przeciwnikach), a to z kolei przełożyło się na lepsze zrozumienie gry środkowej i tym samym końcowe zwycięstwo - opisywał przebieg pojedynku z Adamem Mekhane Kamil Szadkowski, trener UKS Smecz Konin. 

W kolejnych trzech rundach koninianin zanotował tylko pół punktu. Mierzyć musiał się jednak z wyżej notowanymi zawodnikami, a także... niespokojną pogodą w Hiszpanii. - Janek zanotował remis z Niemcem Jeremim Hommerem - co patrząc po przebiegu partii uznać należy za wynik dobry. Na pewno na dyspozycję Janka miała wpływ aura, tzn. wichura panująca nad Santiago i w drodze z autokaru na salę gry cały zmókł i, jak sam przyznał, przez pierwszą godzinę gry nic nie myślał - relacjonował zmagania Jana Klimkowskiego Kamil Szadkowski.

Takie zmienne wyniki koninianin notował już do końca mistrzostw, najbardziej jednak szkoda porażki w przedostatniej rundzie z Noamem Patolem z Francji. Klimkowski miał przewagę, ale po ponad pięciu godzinach gry, w decydującym momencie, zamiast wygrywającego posunięcia wykonuje przegrywające i kończy rozgrywkę z zerowym dorobkiem.

Ostatecznie reprezentant Polski i UKS Smecz Konin zanotował sześć i pół punktu i zajął 44. miejsce w klasyfikacji. - Poprawione miejsce w stosunku do listy startowej o 40 pozycji, na jedenaście pojedynków dziesięciu miało dużo lepsze rankingi, a wynik Janka przełożył się na zysk rankingowy +138 punktów! Takie dobre turnieje zdarzają się bardzo rzadko. Oczywiście można mówić, że gdyby nie pechowa przedostatnia runda to byłaby szansa na pierwszą dwudziestkę, ale nie narzekajmy, tylko cieszmy się z tego co mamy - podsumował występ swojego podopiecznego Kamil Szadkowski.

Wyniki Jana Klimkowskiego na Mistrzostwach Świata Kadetów w Szachach:
Jan Klimkowski - Germans Sergejevs (Łotwa) 1:0
Adam Mekhane (Francja) - Jan Klimkowski 0:1
Jan Klimkowski - Bao Anh Le Bui (Niemcy) 1:0
Sebastian Kostolansky (Słowacja) - Jan Klimkowski 1:0
Jan Klimkowski - Jeremy Hommer (Niemcy) 0,5:0,5
Iulian-Mihai Anghel (Rumunia) - Jan Klimkowski 1:0
Jan Klimkowski - Diego Vergara Anton (Hiszpania) 1:0
Artem Tyurin (Rosja) - Jan Klimkowski 1:0
Jan Klimkowski - Noam Patole (Francja) 1:0
Brando Pavesi (Włochy) - Jan Klimkowski 1:0
Jan Klimkowski - Diego Macias Pino (Hiszpania) 1:0.

fot. UKS Smecz Konin  • Jan Klimkowski zagrał na Mistrzostwach Świata w Szachach!

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Gratulacje!!!
Dodano: 16.11.2018 11:15    Przez: ~groszek
Super sprawa Janku!! Nastepnym razem bedzie duzo lepiej!!!I nie zapomnij o deszczowce biedaku nastepnym razem...Bede trzymac kciuki ;)
Dodano: 16.11.2018 14:21    Przez: ~Monia
Brawo Młody !!!!
Dodano: 16.11.2018 13:11    Przez: ~Wuja

KOMENTARZE

Gratulacje!!!
Dodano: 16.11.2018 11:15    Przez: ~groszek
Brawo Młody !!!!
Dodano: 16.11.2018 13:11    Przez: ~Wuja
Super sprawa Janku!! Nastepnym razem bedzie duzo lepiej!!!I nie zapomnij o deszczowce biedaku nastepnym razem...Bede trzymac kciuki ;)
Dodano: 16.11.2018 14:21    Przez: ~Monia
Brawo Janek!!!!
Dodano: 16.11.2018 18:22    Przez: ~Szachista
A gdzie herb,logo tego smutnego miasta ? Nie wstydzimy się aż tak mocno naszego miasta !
Dodano: 16.11.2018 20:44    Przez: ~Zenon
Janek jest mieszkańcem Starego Miasta - wesołego... gratulacje dla rodziców i trenerów
Dodano: 16.11.2018 22:52    Przez: ~sm
Ale reprezentuje to śmieszne, nudne,betonowe miasto !
Dodano: 16.11.2018 23:02    Przez: ~Zenon
czy ja dobrze słyszę ? wpływ na szachy ma pogoda? a inni to na tej samej imprezie mieli słońce ? na każdych zawodach jest ta sama pogoda dla wszystkich , na szachach tym bardziej ;-)
Dodano: 17.11.2018 13:28    Przez: ~pozdro
Źle słyszysz. Nad Santiago panowała akurat wichura, z autobusu do sali gry szło się około 5 minut i pech chciał, że w danym momencie trzeba było iść. Proponuję usiąść zmokniętym i próbować rozwiązywać np. sudoku - jeśli jesteś skoncentrowany w pełni, to znaczy, że jesteś już na niezłym poziomie koncentracji!
Dodano: 17.11.2018 14:18    Przez: ~pozdrowienia
Pytanie mam jak to jest mozliwe ze przegral z Patole jak w punktacji jest 1:0 dla Janka?
Dodano: 21.11.2018 17:22    Przez: ~Pytajacy
Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO