Wybory 2024: Trzecia siła w Radzie Miasta. Obywatele Konina zarejestrują stowarzyszenie

LM.plSportGoście lepsi w piątym secie. SPS Konspol przegrało z Czarnymi

Goście lepsi w piątym secie. SPS Konspol przegrało z Czarnymi

Słupczanie postawili się Czarnym Rząśnia, ale wygrać z nimi nie zdołali. W pięciosetowym boju lepsi okazali się przyjezdni.

W sobotę SPS Konspol Słupca podejmowało Czarnych Rząśnia, jeden z czołowych zespołów ligi. Goście byli faworytem starcia, ale słupczanie postanowili udowodnić, że u siebie są w stanie zagrozić każdemu. I stoczyli z przyjezdnymi pięciosetową walkę.

Spotkanie rozpoczęło się lepiej dla gospodarzy. W pierwszym secie SPS Konspol triumfowało 25:16. Dwa kolejne sety padły już jednak łupem gości. Czarni wygrali najpierw 25:21, a następnie 25:18. Nie zdołali jednak przypieczętować zwycięstwa w czwartym secie.

Tam znów lepsi okazali się słupczanie, pokonując rywali 25:22 i doprowadzając do seta numer pięć. W decydującym starciu górą byli już Czarni. Zespół z Rząśni pozwolił gospodarzom ugrać zaledwie siedem punktów i pokonał SPS Konspol w całym meczu 3:2.

Sobotnie spotkanie miało jednak wymiar nie tylko sportowy, ale i charytatywny. Mecz był jedną z pierwszych odsłon akcji ,,Gramy dla Waldka", która ma na celu pomoc słupeckiemu dziennikarzowi i radnemu powiatowemu Waldemarowi Miernikowi, walczącego z nowotorem. Podczas spotkania SPS Konspol zbierane były pieniądze na jego leczenie. Kolejne akcje - już w przyszły weekend w Słupcy.

Sobotni wynik pozwolił słupczanom powiększyć swój dorobek do dziesięciu oczek. SPS Konspol wciąż zajmuje szóste miejsce w klasyfikacji. Kolejne spotkanie - w przyszłą sobotę. II-ligowiec ze Słupcy zmierzy się na wyjeździe ze Skrą II Bełchatów.

SPS Konspol Słupca - Czarni Rząśnia 2:3 (25:16, 21:25, 18:25, 25:22, 7:15)