WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Siatkarska kolejka: Zagrają z dwoma ostatnimi zespołami w tabeli

Dodano: 23.11.2018 09:13
Źródło: LM.pl

Do przedostatniego Kasztelana Rozprza pojadą w sobotę Wilki Wilczyn, a do ostatniej Skry II Bełchatów - siatkarze SPS Konpol Słupca. W ten sposób siatkarze z regionu konińskiego zakończą pierwszą rundę II ligi. 

Wilki Wilczyn mają już na koncie serię dwóch zwycięstw z rzędu, a teraz drużynę Artura Hoffmana czekają dwa wyjazdowe spotkania. W pierwszym z nich wilczynianie zmierzą się z przedostatnim zespołem tabeli - Kasztelanem Rozprza. To beniaminek tegorocznych rozgrywek, zwycięzca turnieju finałowego III ligi w Krzepicach z zeszłego sezonu. Awans do II ligi okazał się jednak dla Kasztelana trudny, w ośmiu meczach zespół z Rozprzy zanotował do tej pory tylko cztery punkty.

To oczywiście okazja dla wilczynian na przedłużenie swojej serii o trzecie zwycięstwo. Wilki gonią czołową czwórkę, do Czarnych Rząśnia tracą obecnie cztery punkty. Miejsce w czołówce tabeli na koniec rundy zasadniczej jest ważne, daje bowiem w play-oofach rywala teoretycznie słabszego. Po pierwszej rundzie do tych wyższych miejsc jeszcze siatkarzom z Wilczyna trochę brakuje.

Spotkanie pomiędzy Kasztelanem Rozprza a Wilkami Wilczyn rozpocznie się w sobotę o godz. 18.00 w Rozprzy.

0:21 - to bilans setów Skry II Bełchatów w tym sezonie. Z ligowym outsiderem już w sobotę zmierzą się siatkarze SPS Konspol Słupca. Starcie z ostatnią drużyną ligi wypadło słupczanom w idealnym momencie, w tygodniu SPS Konspol musiało grać spotkanie pucharowe z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Nawet jednak nieco zmęczeni słupczanie powinni bez problemu poradzić sobie w Bełchatowie.

- Potrzeba nam regularności - mówił po środowym meczu trener Artur Helman. I rzeczywiście, w tym sezonie słupczanie jeszcze ani razu nie zdołali zanotować dwóch zwycięstw z rzędu. To rzutuje na pozycji SPS Konspol w tabeli - drużyna ze Słupcy zajmuje obecnie szóste miejsce ze stratą siedmiu oczek do czwartych Czarnych Rząśnia i przewagą sześciu punktów nad Kasztelanem Rozprza, pierwszym z zespołów, który nie zakwalifikuje się do play-offów.

Spotkanie pomiędzy Skrą II Bełchatów a SPS Konpol Słupca rozpocznie się w sobotę o godz. 17.00 w hali sportowej w Bełchatowie. autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO