LM.plSportNiemiła niespodzianka w Rozprzy. Wilki przegrały w pięciu setach

Niemiła niespodzianka w Rozprzy. Wilki przegrały w pięciu setach

To miał był łatwy mecz i dobre zakończenie pierwszej rundy. Tymczasem Wilki Wilczyn przegrały z Kasztelanem Rozprza 2:3 i zdobyły w ostatnim meczu pierwszej części rozgrywek tylko punkt.

W sobotę wilczynianie mierzyli się z przedostatnią drużyną tabeli, która do dziewiątej kolejki miała na koncie zaledwie cztery punkty. Pierwszy set starcia pokazał jednak, że gospodarze z Wilkami chcą powalczyć o coś więcej, niż tylko niska przegrana. Kasztelan wygrał 25:20 i niespodziewanie prowadził.

W drugim secie gościom udało się wyrównać, ale walka była bardzo zacięta. Do rozstrzygnięcia seta potrzebna była gra na przewagi. Ostatecznie wilczynianie zwyciężyli 28:26. W trzecim secie Kasztelan znów wygrał 25:22, a w czwartym znów lepsi okazali się siatkarze z Wilczyna, zwyciężając 25:19.

O meczu rozstrzygnąć miał więc ostatni, piąty set. Znów walka była wyrównana, ale nieznacznie lepsi okazali się zawodnicy z Rozprzy, wygrywając 15:12, a w całym meczu - 3:2.

Wilki wywiozły jeden punkt i utrzymały piąte miejsce w tabeli z dorobkiem czternastu oczek. W taki sposób zespół Artura Hoffmana zakończył pierwszą rundę rozgrywek. Już za tydzień początek rewanżów, Wilki zmierzą się na wyjeździe z Tubądzin Volley MOSiR Sieradz.

Kasztelan Rozprza - Wilki Wilczyn 3:2 (25:20, 26:28, 25:22, 19:25, 15:12).