Zablokowana DK25 w kierunku Kalisza przez ciężarówkę w rowie. Ruch wahadłowy w miejscowości Główiew. Utrudnienia ok. 1h.

LM.plSportSzermierka. Złoto Mateusza Godlewskiego w Pucharze Europy U23!

Szermierka. Złoto Mateusza Godlewskiego w Pucharze Europy U23!

Pierwsze miejsce w Pucharze Europy U23 i jednocześnie II Pucharze Polski Seniorów zajął szablista KKSz Konin Mateusz Godlewski. Był to jedyny medal wywalczony przez konińskich zawodników w Sosnowcu.

Godlewski był jedynym szablistą KKSz Konin, który awansował do czołowej ósemki turnieju. W ćwierćfinale koninianin pokonał 15:8 Bartosza Koniusza (Fortis Sosnowiec), w półfinale wygrał z Jakubem Jaskotem (O.Ś. AZS Poznań) 15:8, a w finale zwyciężył z Cezarym Białeckim (Victor Warszawa) 15:8. Godlewski wygrał II Puchar Polski Seniorów, a jednocześnie okazał się najlepszy w rozgrywanym równolegle Pucharze Europy U23.

W turnieju kobiet do ćwierćfinałów awansowały dwie zawodniczki KKSz Konin. Sylwia Matuszak uległa 10:15 Marcie Pudzie (TMS Sosnowiec), a Katarzyna Kędziora przegrała 13:15 z Zuzanną Cieślar (Zagłębiowski Klub Szermierczy). Matuszak zajęła ostatecznie piąte miejsce, a Kędziora uplasowała się na szóstej pozycji.

Kolejne zawody rozegrane zostaną już w grudniu. W weekend 8-9 grudnia odbędzie się w Warszawie Puchar Świata Juniorów. Powołania na te zawody otrzymali: Natalia Nowinowska, Małgorzata Zawodniak, Weronika Waleriańczyk, Hubert Glasner, Dominik Płusa, Krystian Borkiewicz, Sebastian Glanc, Michał Szreder, Olaf Stasiak, Marek Weiss i Maurycy Dziublewski.