WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Czy da się zaoszczędzić na abonamencie rodzinnym?

Materiał promocyjny

Dodano: 5.12.2018 11:34
  • Czy da się zaoszczędzić na abonamencie rodzinnym?

Telefonia komórkowa jest rzeczą obecnie nie do zastąpienia. Z telefonów korzystamy zawsze i wszędzie, dlatego też opłaty za nie są całkowicie dal nas naturalne. Jednak i tutaj da się trochę zaoszczędzić i dobrym sposobem na to jest abonament rodzinny.

Myślę – więc oszczędzam

Tak to jest w naszej polskiej naturze, że lubimy oszczędzać. I bardzo dobrze! Nie ma dobrego powodu, aby dawać się naciągać na przesadzone ceny i marże jak z kosmosu. Ale oczywiście wszystko z umiarem. Często to, co jest wielokrotnie tańsze od standardowej ceny produktu/usługi, jaką spotkamy na rynku, będzie jednocześnie gorszej jakości. Nawet jeżeli spełnia podobne funkcje. Dobrym przykładem są telefony komórkowe – nawet najtańsze smartfony posiadają większość takich samych funkcji, to telefony za kilka tysięcy złotych. Ale jakość wykonania, niezawodność i żywotność podzespołów będą pozostawiać wiele do życzenia. Jak to mówią – tylko bogatych stać na kupowanie tanich rzeczy.

W czasie, gdy jedna osoba będzie przez kilka lat korzystać z droższego telefonu, druga osoba w tym samym czasie „przerobi” kilka tanich. I po tym czasie okaże się, że ta druga na telefony wydała tyle samo lub nawet i więcej – ale będzie w tym czasie korzystać z mniej komfortowego urządzenia.

Ale czy taka sama reguła ma miejsce w przypadku takich usług jak abonament komórkowy? I czy jest sens łączyć je w abonament rodzinny?

Abonament rodzinny

Operatorzy bardzo lubią, kiedy tak właśnie robimy i jest to korzyść dwustronna – oni dostają kilka abonamentów w ramach jednej umowy, my płacimy mniej – zależnie od operatora, będzie od 10 do 20 i więcej złotych mniej miesięcznie za każdy numer. Zdecydowana oszczędność.

Kiedy spojrzymy na porównanie abonamentów rodzinnych, zobaczymy tam wiele małych, niekoniecznie rozpoznawalnych sieci komórkowych, jak Premium Mobile, czy Lajt. Od razu widać, że mają one o wiele tańsze oferty, i jednocześnie wcale nie oferują gorszych warunków od tego, co mają te bardziej znane sieci komórkowe, jak Orange czy Plus.

We wspomnianym porównaniu znajdziemy oferty, w których będziemy mieli zarówno nielimitowane połączenia, jak i SMS-y oraz gwarantowany pakiet danych dla każdego numeru w abonamencie rodzinnym. Taki Premium Mobile ma dla nas abonament dla dwojga za zaledwie 34,80 (17,40 zł na numer) do którego mamy aż po 10 GB internetu na każdy telefon. Jak bardzo ciekawa jest to oferta, świadczy porównanie do dużych operatorów. W takim Plusie czy Orange musimy zapłacić prawie dwa razy więcej, a nawet nie zbliżymy się do ilości internetu, jaki mamy u tego małego operatora. A w Play i T-mobile będziemy musieli za taką samą ofertę co w Premium zapłacić aż 80 zł za dwa numery. A jak wygląda sprawa z jakością takich tanich usług.

A co z jakością?

Jest to bardzo prosta sprawa – mniejsi operatorzy nie mają własnej infrastruktury – nadajników – więc za opłatą korzystają z tych nadajników, należących do operatorów z tzw. Wielkiej Czwórki. Taki Premium Mobile przykładowo działa na nadajnikach Plusa, więc będzie mieć taki sam zasięg, ale też i jakość i szybkość internetu. Ale zapłacimy prawie dwa razy mniej.

Trzeba jednak pamiętać, że małe sieci komórkowe najczęściej nie mają w swojej ofercie telefonów komórkowych do kupienia – oznacza to, że musimy taki nabyć osobno. Dla niektórych może to być minus, ale czy kupowanie smartfonów w ramach abonamentu się opłaca, można przeczytać na portalu Mobilny Ranking.

Jeżeli mamy kogoś, z kim możemy wziąć abonament rodzinny (a wbrew nazwie, takie oferty nie są zastrzeżone dla rodzin, równie dobrze możemy brać taką ofertę razem ze znajomymi), warto to zrobić. Oczywiście pod warunkiem, że lubimy oszczędzać.

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:budżet domowy,   pieniądze

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO