LM.plSportUKS Powa Stare Miasto znów najlepszy w Pucharze Polski Karate

UKS Powa Stare Miasto znów najlepszy w Pucharze Polski Karate

145 zawodników z całej Polski uczestniczyło w sobotę w Mikołajkowym Pucharze Polski Karate Tsunami w Starym Mieście. Po raz kolejny najlepszy w klasyfikacji klubowej okazał się UKS Powa Stare Miasto.

W zmaganiach w Starym Mieście wzięło udział 145 zawodników z dwunastu klubów z całej Polski. Uczestnicy rywalizowali w kilku różnych konkurencjach, m.in. szermierce na miecze piankowe, makiwara-kumite (walka z workiem), czy sumo-grappling (zasady judo, zapasów i sumo). W klasyfikacji drużynowej po raz kolejny najlepsi okazali się gospodarze z UKS Powa Stare Miasto. Drugie miejsce zajęła drużyna ze Staroźrebów, a na najniższym stopniu podium stanęli reprezentanci Rogotwórska. Tuż za podium uplasowała się sekcja UKS Sato z Kazimierza Biskupiego.

Zawodnicy otrzymali również wyróżnienia indywidualne. Najmłodszym zawodnikiem został Hubert Kozłowski (UKS Powa Stare Miasto), a najmłodszą zawodniczką - Matylda Ziajka (UKS Sato Kazimierz Biskupi). Najlepszą zawodniczką turnieju uznano Oliwię Janasiewicz (UKS Sato Kazimierz Biskupi), a najlepszym zawodnikiem Adam Jasiak (UKS Powa Stare Miasto).