Wybory 2024: Trzecia siła w Radzie Miasta. Obywatele Konina zarejestrują stowarzyszenie

LM.plSportPiłkarki Medyka Konin i dziennikarze zagrali dla Tomasza Gapsy

Piłkarki Medyka Konin i dziennikarze zagrali dla Tomasza Gapsy

Remisem 9:9 zakończył się sobotni pokazowy mecz charytatywny pomiędzy reprezentacją Medyka Konin oraz drużyną konińskich dziennikarzy. Podczas spotkania zbierane były pieniądze dla zmagającego się z glejakiem Tomasza Gapsy.

W pokazowym meczu na hali Rondo zmierzyły się ze sobą zespoły Medyka Konin i konińskich dziennikarzy. Po stronie medyczek zaprezentowały się piłkarki zespołu grającego na co dzień w Ekstralidze, ale również m.in. trener Roman Jaszczak, który w drugiej połowie, po latach przerwy, znów stanął między słupkami (w przeszłości grał jako bramkarz m.in. w Górniku Konin).

Skromna reprezentacja dziennikarzy wspierana była w sobotę przez zawodników KKF Konin U-18. Mecz sędziowany był przez dwójkę najlepszych arbitrów okręgu konińskiego - sędzię międzynarodową Michalinę Diakow oraz Bartłomieja Zywerta. Zacięte spotkanie zakończyło się ostatecznie remisem 9:9. Celem meczu nie było jednak zwycięstwo którejkolwiek z drużyn, ale pomoc w wygranej Tomaszowi Gapsie, który walczy z glejakiem mózgu. Mężczyzna przeszedł już operację usunięcia guza, by jednak glejak nie powrócił potrzebne jest dalsze leczenie zagranicą.

Podczas meczu zbierane były fundusze na pomoc dla mężczyzny. Pieniądze przelewać można cały czas na konto Fundacji Onkologicza Alivia. Nr konta: 24 2490 0005 0000 4600 5154 7831, tytuł przelewu: Darowizna dla TOMASZ GAPSA 110910.

Mecz pokazowy rozgrywany był po zakończeniu Turnieju Rodzinnego zorganizowanego przez Medyka Konin. Po raz kolejny w grudniu na jednym parkiecie spotkały się zawodniczki drużyn młodzieżowych trenujących w konińskim klubie, piłkarki grające w zespole seniorek, trenerki i rodzice. Uczestnicy wzięli udział w meczach turniejowych, mogli również sprawdzić się w licznych konkursach z nagrodami.