LM.plSportPrzyjma. Koninianie zdominowali czołówkę szachowego memoriału

Przyjma. Koninianie zdominowali czołówkę szachowego memoriału

Siedem pierwszych miejsc zajęli szachiści konińskich klubów w XXXII Memoriale Szachowym im. Tadeusza Nowickiego. Najlepszy okazał się Jan Klimkowski z UKS Smecz Konin.

Jedenastoletni Klimkowski (UKS Smecz Konin) w dziewięciu rundach zanotował 8,5 pkt, stając się tym samym najmłodszym zwycięzcą w historii rozgrywanego w Przyjmie memoriału. Jedyne pół punktu stracił w pojedynku ze Sławomirem Smagalskim. Szachista Hetmana Konin również zanotował 8,5 pkt i zajął ostatecznie drugie miejsce w zawodach.

Koninianie opanowali całą czołówkę memoriału, plasując się na pierwszych siedmiu miejscach w klasyfikacji. Najlepszą szachistką została Julia Waligóra z UKS Smecz Konin, trzecia w klasyfikacji generalnej z dorobkiem siedmiu punktów.

W klasyfikacji uczniów szkół podstawowych zwyciężył Jan Klimkowski przed Alanem Kopczyńskiem (Gambit Ślesin) i Filipem Radochem (UKS Smecz Konin). Wśród uczniów klas gimnazjalnych pierwszy był Wojciech Kaczmarczyk (UKS Smecz Konin), drugi - Denis Stolarski (Golina), a trzeci Dominik Długołencki (Gambit Ślesin). Rywalizację uczniów szkół ponadpodstawowych wygrała Julia Waligóra, a na podium znaleźli się jeszcze Konrad Konieczka (UKS Smecz Konin) i Wiktoria Szwacińska (Gambit Ślesin).

W zawodach wystartowało łącznie 65 zawodników z regionu konińskiego - Konina, Barczygłowa, Ślesina, Rychwała, Goliny, Biskupic, Przyjmy, Poznania, Kazimierza Biskupiego i  Witowa. Organizatorem memoriału była sekcja szachowa LZS Przyjma.