WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Przyjma. Koninianie zdominowali czołówkę szachowego memoriału

Dodano: 18.12.2018 12:53
Źródło: LM.pl

Siedem pierwszych miejsc zajęli szachiści konińskich klubów w XXXII Memoriale Szachowym im. Tadeusza Nowickiego. Najlepszy okazał się Jan Klimkowski z UKS Smecz Konin.

Jedenastoletni Klimkowski (UKS Smecz Konin) w dziewięciu rundach zanotował 8,5 pkt, stając się tym samym najmłodszym zwycięzcą w historii rozgrywanego w Przyjmie memoriału. Jedyne pół punktu stracił w pojedynku ze Sławomirem Smagalskim. Szachista Hetmana Konin również zanotował 8,5 pkt i zajął ostatecznie drugie miejsce w zawodach.

Koninianie opanowali całą czołówkę memoriału, plasując się na pierwszych siedmiu miejscach w klasyfikacji. Najlepszą szachistką została Julia Waligóra z UKS Smecz Konin, trzecia w klasyfikacji generalnej z dorobkiem siedmiu punktów. 

W klasyfikacji uczniów szkół podstawowych zwyciężył Jan Klimkowski przed Alanem Kopczyńskiem (Gambit Ślesin) i Filipem Radochem (UKS Smecz Konin). Wśród uczniów klas gimnazjalnych pierwszy był Wojciech Kaczmarczyk (UKS Smecz Konin), drugi - Denis Stolarski (Golina), a trzeci Dominik Długołencki (Gambit Ślesin). Rywalizację uczniów szkół ponadpodstawowych wygrała Julia Waligóra, a na podium znaleźli się jeszcze Konrad Konieczka (UKS Smecz Konin) i Wiktoria Szwacińska (Gambit Ślesin).

W zawodach wystartowało łącznie 65 zawodników z regionu konińskiego - Konina, Barczygłowa, Ślesina, Rychwała, Goliny, Biskupic, Przyjmy, Poznania, Kazimierza Biskupiego i  Witowa. Organizatorem memoriału była sekcja szachowa LZS Przyjma.

fot. UKS Smecz Konin  • Przyjma. Koninianie zdominowali czołówkę szachowego memoriału
  • Przyjma. Koninianie zdominowali czołówkę szachowego memoriału

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Brawo Janek !!!
Dodano: 18.12.2018 14:13    Przez: ~szach
Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO