WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

L-karnityna – nie tylko na odchudzanie

Materiał promocyjny

Dodano: 19.12.2018 09:59

Pojęcie tytułowej „l-karnityny” kojarzysz w głównej mierze ze specyfikami mającymi przyspieszyć proces spalania zbędnej tkanki tłuszczowej? Oczywiście, że tak, ponieważ tenże związek jest nieoceniony w procesie zdrowego odchudzania, ale warto mieć świadomość, iż nie jest to jedyny obszar działania owego składnika. Poza dbaniem o nienaganną sylwetkę i talię osy, l-karnityna stanowi bardzo ważny ingredient naszego organizmu, wpływający w ogromnym stopniu na poprawę ogólnej kondycji zdrowotnej.

Skąd się bierze?

Opisywany związek tworzony jest w nerkach, mózgu oraz wątrobie, a na niego składają się dwa podstawowe aminokwasy – metionina i lizyna. L-karnityna jest natomiast postacią biologicznie aktywną, magazynowaną przede wszystkim w warstwie mięśniowej, stąd też jej skuteczne działanie w zakresie redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej. Olbrzymie ilości karnityny wartościowej dla naszego organizmu znajdują się w mięsie, a mianowicie w wołowinie, koninie, czy wieprzowinie i rybach, ale to nie jedyna forma dostarczania owego związku. Pożywienie to jedno, druga kwestia to suplementacja, na jaką składają się wysokiej jakości preparaty takie jak produkty od Swanson. Są one certyfikowane, gwarantując sto procent niezawodności zastosowania i spodziewane rezultaty w stosunkowo szybkim czasie od momentu rozpoczęcia suplementacji.

Coś więcej niż sposób na fałdki

L-karnityna nadaje się nie tylko do zmniejszania wagi i nie tylko powinni się na suplementację z nią w roli głównej decydować ci, którzy zmagają się z niepotrzebnymi kilogramami. Poprzez systematyczne jej zażywanie realne jest lepsze spożytkowanie tłuszczów oraz co za tym idzie zwiększenie ilości produkowanej energii. Charakteryzowany składnik nie tylko hamuje przez to proces rozrostu tkanki tłuszczowej, ale też zwiększa wytrzymałość fizyczną. Lekarze wskazują zaś na zastosowanie suplementacji l-karnityną w zakresie zwalczania przewlekłej niewydolności nerek oraz dolegliwości wątrobowych.

Racjonalne dawkowanie

Kupując l-karnitynę w postaci suplementu diety, trzeba zwrócić uwagę na to, żeby był to preparat atestowany, bowiem wówczas mamy pewność, że będzie to produkt sprawdzony, pewny i bezpieczny w użyciu. Tak jest chociażby z wymienianymi już specyfikami znanej marki Swanson. Ponadto, wybór solidnego suplementu jest równoznaczny z tym, że otrzymujemy skrupulatnie dobrane dawki l-karnityny, jakie są zalecane do optymalnego wzbogacania nią codziennego jadłospisu. Zaleca się, aby suplementacji omawianym związkiem towarzyszyły węglowodany, zwłaszcza proste, co spotęguje efektywność działania. Pamiętajmy, że podobnie jak każdy inny suplement, l-karnitynę warto jest stosować przez kilkanaście tygodni non stop, a później zaleca zrobić się krótką przerwę. Dla obawiających się o ewentualne skutki uboczne zażywania preparatów na bazie opisywanego składnika, ważna informacja – ta substancja nie jest szkodliwa, a jedyne co do tej pory udało się udowodnić jako swego rodzaju negatywne symptomy nadmiernego spożywania l-karnityny, to biegunka, delikatne bóle brzucha, czy nudności.

  • L-karnityna – nie tylko na odchudzanie

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:karnityna,   zdrowie,   odchudzanie,   dieta

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO