LM.plSportSiatkarska kolejka: Na Nowy Rok derby wschodniej Wielkopolski!

Siatkarska kolejka: Na Nowy Rok derby wschodniej Wielkopolski!

Już jutro w Wilczynie zmierzą się ze sobą siatkarze tamtejszych Wilków i SPS Konspol Słupca. Po raz drugi w tym sezonie rozegrane zostaną derby wschodniej Wielkopolski w II lidze.

Pierwszy, historyczny mecz, odbył się w Słupcy 27 października. Wtedy minimalnie lepsi okazali się gospodarze, którzy pokonali wilczynian 3:2. Rywalizacja była wyrównana, po trzecim secie Wilki prowadziły 2:1, a do rozstrzygnięcia czwartego potrzebna była gra na przewagi, ale ostatecznie wygrali słupczanie, zwyciężając w ostatnim secie 15:12.

Derbami oba zespoły rozpoczną 2019 rok. Wilki do meczu przystępują z piątej pozycji w tabeli, SPS Konspol po trzynastu kolejkach plasuje się na miejscu szóstym. Obie drużyny od dłuższego czasu tkwią w środku tabeli z dużą stratą do czołowej czwórki, ale i znaczącą przewagą nad drużynami walczącymi o utrzymanie. Stawka derbów będzie więc bardziej prestiżowa, związana z zaznaczaniem dominacji w regionie, niż mająca znaczenie w realnym układzie tabeli.

Sobotni mecz będzie też bez wątpienia kibicowskim świętem. Obie drużyny co mecz wspierane są przez rzesze oddanych kibiców, a bliskie położenie Wilczyna i Słupcy powoduje, że w sobotę w hali sportowej w Wilczynie pojawi się zapewne spora grupa fanów ze Słupcy. Koniński region stał się w ostatnich latach niezłą siłą w siatkówce, a spotkania derbowe bez wątpienia jeszcze tę lokalną rywalizację nakręcają.

Mecz pomiędzy Wilkami Wilczyn a SPS Konspol Słupca rozpocznie się 5 stycznia o godz. 18.00 w hali sportowej w Wilczynie.