Wybory 2024: Konin bez otwartej debaty. Piotr Korytkowski gotów, jego rywal nie

LM.plSportII liga. Derby wschodniej Wielkopolski dla Wilków Wilczyn!

II liga. Derby wschodniej Wielkopolski dla Wilków Wilczyn!

Nie było powtórki z meczu ze Słupcy. Tym razem w derbach wschodniej Wielkopolski zdecydowanie wygrali siatkarze Wilków Wilczyn.

Pierwsze, historyczne derby pomiędzy Wilkami a SPS Konspol były bardzo zaciętym meczem. Gra toczyła się aż do pięciu setów, ostatecznie minimalnie lepsi okazali się słupczanie. W styczniowym rewanżu w Wilczynie inicjatywa była zdecydowanie po stronie gospodarzy.

Pierwszy set meczu rozpoczął się gry punkt za punkt. Po serii dobrych zagrywek Ireneusza Kwiatkowskiego Wilki wyszły na prowadzenie 12:9. O czas poprosił wtedy trener Artur Helman, zaraz potem z lewego skrzydła skutecznie atakował Krystian Rabiega i znów na tablicy wyników widniał remis - 14:14. Wilki znów jednak sobie poradziły, wyszły na dwupunktowe prowadzenie, a w końcówce spotkania jeszcze je podwyższyły i wygrały ostatecznie 25:18.

Pomimo porażki słupczanie nie poddali się i w drugiej części spotkania walczyli dalej. Oba zespoły ryzykowały zagrywką, przez co przez długi czas utrzymywał się remis. W połowie seta Wilki wyszły na prowadzenie 13:10, ale powrót na boisko Wojciecha Dziurkowskiego znów doprowadził do remisu. W decydującej fazie wilczynianie odskoczyli słupczanom na trzy oczka. Dwukrotnie brany czas przez trenera Artura Helmana nie pomógł i SPS Konspol przegrał 20:25.

To mocno podłamało przyjezdnych, który trzeci set zaczęli fatalnie. Wilki szybko wyszły na prowadzenie 9:2. Słupczanie zdołali wyrównać po serii dobrych zagrywek Łukasza Lewickiego. To pomogło jednak tylko na chwilę. Wilczynianie znów odszkoczyli na pięć punktów i utrzymali już tę przewagę do końca, wygrywając 25:21 i zwyciężając w całym meczu 3:0.

Dzięki wygranej przewaga Wilków nad SPS Konspol Słupca wzrosła do siedmiu punktów. Do czwartej SMS PZPS II Spała wilczynianie tracą już tylko sześć punktów. Słupczanie wciąż zajmują szóste miejsce z dorobkiem szesnastu punktów. Kolejne mecze za tydzień - SPS Konspol Słupca podejmie LKPS Borowno, a Wilki Wilczyn zmierzą się na wyjeździe z Czarnymi Rząśnia.

Wilki Wilczyn - SPS Konspol Słupca 3:0 (25:18, 25:20, 25:21)

Wilki Wilczyn: Michał Muszyński, Wojciech Paniączyk, Damian Nowak, Ireneusz Kwiatkowski, Robert Brzóstowicz, Błażej Płomiński, Igor Wypijewski, Wojciech Pańka, Wojciech Pernak.

SPS Konspol Słupca: Marek Subocz, Wojciech Dziurkowski, Łukasz Rymarski, Krystian Rabiega, Mateusz Wieczorek, Kamil Ziętek, Tomasz Kotecki, Mikołaj Kurek, Michał Janiszewski, Łukasz Lewicki, Sebastian Skierka, Marcin Komar.