WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Siatkarska kolejka: SPS Konspol będzie bronić szóstej pozycji

Dodano: 10.01.2019 11:30
Źródło: LM.pl

Piętnasta kolejka II ligi siatkówki przed nami. W najbliższy weekend Wilki Wilczyn zagrają na wyjeździe z Czarnymi Rząśnia, a SPS Konspol Słupca podejmie Wkręt-met LKPS Borowno.

Słupczanie zagrają ze swoimi sąsiadami z tabeli - drużyna z Borowna traci do SPS Konspol zaledwie jeden punkt. Sobotni mecz rozstrzygać będzie więc, która z tych dwóch drużyn po piętnastej kolejce będzie zajmować szóste miejsce. Faworyta trudno wskazać. Co prawda słupczanie zajmują wyższe miejsce w tabeli i grają na własnym terenie, ale w piewrszym meczu LKPS wygrał zdecydowanie 3:0.

Obie drużyny straciły już szansę na awans do czołowej czwórki i walczą już tylko o jak najkorzystniejszą pozycję po rundzie zasadniczej. To również ma znaczenie - pary play-off dobierane są bowiem na podstawie miejsc zajętych w sezonie zasadniczym. Im wyższa pozycja tym, teoretycznie, łatwiejszy rywal w play-offach.
Spotkanie pomiędzy SPS Konspol Słupca a Wkręt-met LKPS Borowno rozpocznie się w sobotę o godz. 18.00 w hali sportowej w Słupcy.

Szansę na awans do czwórki mają jeszcze siatkarze Wilków Wilczyn. W sobotę czeka ich jednak trudny wyjazd do Rząśni. Tamtejsi Czarni zajmują obecnie trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem 32 punktów i przewagą dziewięciu oczek nad wilczynianami. Porażka Wilków przy jednoczesnej wygranej SMS PZPS II Spała ze Skrą II Bełchatów może mocno skomplikować siatkarzom Artura Hofmana możliwość awansu.

W pierwszym meczu obu zespołów lepsi okazali się Czarni Rząśnia, wygrywając w Wilczynie 3:1. Walka była jednak zacięta, trzeci set zakończył się wynikiem 34:36 i był decydujący w całej rywalizacji. Wilki do Rząśni jadą podbudowani dwoma wygranymi z rzędu, w tym w derbach z SPS Konspol Słupca, można więc spodziewać się równie twardej walki z Czarnymi.

Spotkanie pomiędzy Czarnymi Rząśnia a Wilkami Wilczyn rozpocznie się w sobotę o godz. 18.00 w hali sportowej w Rząśni. autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:siatkówka,   II liga,   SPS Słupca,   LKPS Borowno,   Wilki Wilczyn,   Czarni Rząśnia

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO