WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Pomysł na wakacje - czarter jachtów w Chorwacji

Materiał promocyjny

Dodano: 11.01.2019 16:02

Chorwacja, od dłuższego już czasu cieszy się dużą popularnością wśród polskich żeglarzy. Wybierając się na rodzinny rejs bądź na wakacje z przyjaciółmi coraz częściej obieramy kierunek na Chorwację. Mnogość uroczych, profesjonalnych oraz dobrze usytułowanych portów, ułatwia nam decyzję, gdzie spędzić najbliższy urlop. Istria i Dalmacja, czyli dwa najbardziej popularne regiony turystyczne w Chorwacji, mają do zaoferowania wiele atrakcji. Miłośnicy aktywnego wypoczynku, z pewnością upodobają sobie Rovinij, Mali Lošinj, Brela i Hvar, gdzie znajdują się jedne z najlepszych lokalizacji do nurkowania. Osoby zainteresowane historią i kulturą kraju, powinny udać się na wycieczkę na przykład do Trogiru, Puli, Dubrownika, Zadaru lub Splitu. Jeżeli czarterując jacht w Chorwacji chcecie zobaczyć najpiękniejsze wyspy, to przede wszystkim należy wybrać się na jedną z nich: Korčulę, Rab, Brač, Krk lub Pag. Oczywiście urzekających wysp jest o wiele więcej, trudno jest je wszystkie wymienić.

Łatwy dojazd, to duży atut Chorwacji

Skąd taka popularność Chorwacji wśród Polaków? Bardzo duże znaczenie odgrywa położenie Chorwacji. Jest to stosunkowo nieodległy kraj, dlatego też dojazd nie stanowi większego problemu. Mieszkańcy południowej Polski najchętniej wybierają półwysep Istria, ponieważ mogą z łatwością dojechać tam na własną rękę, samochodem. Ale jeżeli nawet nie mieszkamy na południu, to nie musimy martwić się dojazdem. Istnieje wiele tanich połączeń lotniczych do najbardziej znanych chorwackich miejscowości. Przykładowo ceny lotu z Warszawy do Dubrownika, Splitu, Zadaru czy Zagrzebia w okresie wakacyjnym, zaczynają się od 150-200 euro.

Czarter jachtu w Chorwacji, to gwarancja niezapomnianej przygody w przepięknych warunkach przyrody.

Warunki żeglarskie na Adriatyku

Chorwacka pogoda to również bardzo duży atut, który przyciąga turystów. Sezon żeglarski na wodach Adriatyku zaczyna się już w kwietniu i trwa do listopada. W samym sezonie, czyli w okresie lipiec- sierpień, jest bardzo gorąco, tłocznie i ceny są wyższe. Dlatego proponujemy Państwu czarter jachtu przed sezonem, kiedy jest już ciepło, ale nie ma jeszcze tylu turystów. Dzięki temu możemy naprawdę nacieszyć się urlopem. Podobnie jest w okresie wrzesień – listopad. Temperatura nie spada poniżej 20°C, podobnie jak temperatura wody, która utrzymuje się w granicach 20°C.

Pływając u wybrzeży Chorwacji, należy przygotować się na występowanie kilku charakterystycznych wiatrów. Silnym i chłodnym wiatrem jest bora. Powstaje w skutek dużej różnicy ciśnień pomiędzy lądem, a górami Dynarskimi. Wieje z gór, w stronę lądu. Siła tego wiatru może osiągnąć 12 w skali Beauforta. Wiatrem sprzyjającym żeglarzom jest mistral, który zaczyna wiać rano i trwa do zachodu słońca. Jego prędkość nie przekracza 6 w skali Beauforta. Kiedy robi się parno, ciśnienie spada i zaczyna padać deszcz, to znak, że nadchodzi jugo. W okresie letnim pojawia się rzadko, nie przekracza 7 w skali Beauforta i trwa od kilkudziesięciu minut do maksymalnie 3 dni.

  • Pomysł na wakacje - czarter jachtów w Chorwacji
  • Pomysł na wakacje - czarter jachtów w Chorwacji

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:wakacje,   jacht,   chorwacja

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Polecam wakacje na jachcie. Rejsy Chorwacja, rejsy Grecja, Karaiby to naprawdę dobry wybór! Największa baza ofert jest dostępna na portalu rejsomat - polecam sprawdzić.
Dodano: 26.03.2019 09:00    Przez: ~Karolina
Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO