LM.plSportPięć bramek w sześć minut. Robak i Pietrzak w KKF Konin

Pięć bramek w sześć minut. Robak i Pietrzak w KKF Konin

Długo musieli czekać kibice KKF Automobile Torino Konin na pewne prowadzenie konińskiej drużyny w niedzielnym meczu. Dopiero po 33. minucie gospodarze strzelili pięć bramek i pokonali Berg Solutions Futsal Gostyń 9:4.

Niedzielne spotkanie, pierwsze w 2019 roku, przyniosło kibicom KKF Automobile Torino Konin niespodzianki. W kadrze konińskiej drużyny znaleźli się bowiem dwaj świetnie znani w regionie piłkarze - Krystian Robak i Łukasz Pietrzak. Jak pokazał mecz z Berg Solutions Futsal Gostyń, obaj mogą być dużym wzmocnieniem dla konińskiej drużyny.

Ale w niedzielnym spotkaniu koninianie długi czas nie byli w stanie zdominować niżej notowanych rywali z Gostynia. Trzykrotnie KKF Automobile Torino Konin wychodził na prowadzenie i trzykrotnie goście straty odrabiali. W drugiej połowie to nawet zawodnicy Berg Solutions Futsal Gostyń na moment byli lepsi, po golu Staryczenki goście prowadzili bowiem 4:3.

Ta zabawa w kotka i myszkę zakończyła się w ostatnich siedmiu minutach. Od 33. do 39. minuty to jedynie koninianie trafiali do siatki i ostatecznie wygrali 9:4. Jedną z bramek, pierwszą w barwach KKF Automobile Torino Konin, zanotował Łukasz Pietrzak. Poszedł w ślady drugiego z debiutantów, Krystian Robak gola zdobył bowiem już w 28. minucie.

Dzięki wygranej koninianie utrzymali trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem dziesięciu punktów i stratą trzech oczek do M40 Poznań (KKF Automobile Torino ma jeden mecz rozegrany mniej). Kolejne spotkanie już za tydzień - koninianie podejmować będą Red Dragons II Pniewy.

KKF Automobile Torino Konin - Berg Solutions Futsal Gostyń 9:4 (3', 7' Mateusz Zaborski, 23' Damian Markiewicz, 28' Krystian Robak, 33', 37' Przemysław Skibiszewski, 36' Artur Brzuśkiewicz, 38' Łukasz Pietrzak, 39' Mateusz Mroziński - 6' Łukasz Pietrzak (sam.), 10' Dariusz Łagoda, 26' Sławomir Kuzia, 27' Bartłomiej Staryczenko)

KKF Automobile Torino Konin: Jakub Jaskulski - Krystian Robak, Krystian Andrzejczak, Mateusz Mroziński, Mateusz Zaborski, Artur Brzuśkiewicz, Łukasz Pietrzak, Przemysław Skibiszewski, Damian Markiewicz, Łukasz Łajdecki.

Berg Solutions Futsal Gostyń: Artur Twardowski - Michał Dudka, Bartosz Pietrzyk, Robert Przewoźny, Sławomir Kuzia, Mariusz Szymankiewicz, Bartłomiej Staryczenko, Tomasz Majchrzak, Karol Wojciechowski, Krzysztof Kąkolewicz, Krzysztof Seiffert, Dariusz Łagoda.