LM.plSportII liga. Pojechali w dziesiątkę, przegrali jedenastoma bramkami

II liga. Pojechali w dziesiątkę, przegrali jedenastoma bramkami

Osłabieni, w dziesiątkę, pojechali do Nowej Soli piłkarze ręczni Startu Konin. Zgodnie z przewidywaniami zakończyło się to wysoką porażką konińskiej drużyny.

Początek rundy rewanżowej w II lidze wypadł w fatalnym dla koninian momencie. W Wielkopolsce jest obecnie środek ferii zimowych, co dla zespołu opartego w dużej mierze na młodych zawodnikach, którzy jeszcze są uczniami, oznacza dużo nieobecności. Do Nowej Soli Start pojechał więc w zaledwie dziesiątkę. Podobnego problemu nie miała w sobotę natomiast Trójka, na której ławce zasiadło łącznie piętnastu zawodników.

Nie trudno było już przed meczem przewidzieć, jak to się skończy. Wyrównana gra trwała do osiemnastej minuty. Później gospodarze zdobyli trzy bramki z rzędu, nie wykorzystując przy tym rzutu karnego, i wyszli na prowadzenie 9:6. W końcówce pierwszej połowy dołożyli jeszcze cztery trafienia i ostatecznie do przerwy prowadzili już 14:7.

Po zmianie stron koninianie bronili się przez siedem minut. Później gospodarze znów zanotowali serię, tym razem sześciu trafień i prowadzili 22:11. Ostatnie dziesięć minut to znów bardziej wyrównana gra, Start zaczął znów punktować, ale nie był w stanie zmniejszyć strat, jedynie utrzymać dotychczasową różnicę. Ostatecznie zawodnicy prowadzeni w sobotę przez trenera Dariusza Pietrzyka przegrali 18:29.

Tym samym już na początku rundy rewanżowej Start zwiększył stratę do wyżej notowanych drużyn. Swoje spotkanie wygrał bowiem Moto-Jelcz Oława. Na przedostatnie miejsce w tabeli spadł Lider Swarzędz, który ma na koncie dziesięć punktów i siedem oczek przewagi nad koninianami.

Kolejny mecz za tydzień. Start znów zagra na wyjeździe, tym razem z Orlikiem Brzeg.

Trójka Nowa Sól - Start Konin 29:18 (14:7)

Trójka Nowa Sól: Hubert Ceglarz, Dariusz Kujawa, Mateusz Rapiejko - Artur Kokot (1), Jakub Florczak (2), Marcel Marciniak (5), Kacper Szymczyszyn (2), Patryk Bortnowski (1), Maciej Orliński (4), Kamil Kowalski (3), Jakub Jaskółka (2), Szymon Lisiewicz (3), Jarosław Paszkiewicz (2), Marcin Hajnysz (1), Patryk Krempa (3).

Start Konin: Przemysław Hejna - Marcel Urbański, Dominik Urbański (1), Kacper Trepka (4), Adrian Grzelka (6), Jakub Fiedorowicz, Jakub Pecyna (2), Tomasz Lorencki (1), Arkadiusz Pawlak, Tomasz Trojanowski (4).