LM.plSportGórnik przegrał drugi sparing. Dwóch testowanych zawodników

Górnik przegrał drugi sparing. Dwóch testowanych zawodników

1:2 uległ Górnik Konin Jarocie Jarocin w drugim zimowym meczu kontrolnym. Honorową bramkę dla biało-niebieskich zanotował Maciej Rojewski.

Drugi mecz kontrolny podczas zimowego okresu przygotowawczego koninianie rozegrali już w środę. Ich rywalem był III-ligowy Jarota Jarocin. Podobnie, jak pierwszy sparing, środowy mecz zakończył się porażką Górnika 1:2.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 28. minucie, gola dla Jaroty zanotował Mateusz Dunaj. Do przerwy Jarota prowadził 1:0. Po zmianie stron zespół z Jarocina dołożył drugie trafienie, z rzutu karnego strzelił Piotr Skokowski. W 82. minucie honorowe trafienie dla Górnika zanotował Maciej Rojewski.

Podczas środowego sparingu testowanych było dwóch nowych zawodników. Jednym z nich jest Szymon Szczęsny, dziewiętnastoletni prawy pomocnik. To wychowanek Górnika Konin, który grał również w młodzieżowych zespołach Lecha Poznań i Warty Poznań. Rundę jesienną spędził natomiast w SKP Słupca, w lidze międzyokręgowej zdobył jedenaście bramek. Zimą testowany był już przez Sokoła Kleczew, teraz sprawdza go trener Damian Augustyniak. Drugi z nowych piłkarzy to natomiast lewy obrońca.

Kolejny mecz kontrolny biało-niebiescy rozegrają już w najbliższą sobotę. W Inowrocławiu zmierzą się z Kujawianką Izbica Kujawska.

Jarota Jarocin - Górnik Konin 2:1 (28' Mateusz Dunaj, 55' Piotr Skokowski - 82' Maciej Rojewski)

Górnik Konin (I połowa): Mateusz Koliński - Bartosz Świderski, Robert Jędras, Łukasz Derbich, zawodnik testowany, Sebastian Antas, Taras Jaworski, Mikołaj Karbowy, Szymon Szczęsny, Aleks Sieradzki, Paweł Błaszczak.

Górnik Konin (II połowa): Dawid Kołodziejczak - Mateusz Majer, Dawid Śnieg, Łukasz Derbich (67' Robert Jędras), Mateusz Augustyniak, Maciej Adamczewski, Kamil Lewandowski, Dawid Przybyszewski, Filip Stożek, Krystian Sobieraj, Maciej Rojewski.

źródło: własne / gornikkonin.pl