LM.plSportNiespodzianki nie było. SPS Konspol spadł na siódme miejsce

Niespodzianki nie było. SPS Konspol spadł na siódme miejsce

W trzech setach siatkarze SPS Konspol Słupca przegrali w Rząśni z tamtejszymi Czarnymi. Słupczanie spadli na siódme miejsce w tabeli II ligi.

W przedostatniej kolejce II ligi gr. III SPS Konspol mierzył się z trzecią drużyną ligi. Drużyna Artura Helmana w Rząśni powalczyła, ale nie zdołała pokonać tamtejszych Czarnych.

Mecz rozpoczął się od zwycięstwa gospodarzy 25:20. Najbardziej wyrównany był drugi set spotkania. Do zwycięstwa potrzebna była gra na przewagi, ale znów okazali się lepsi Czarni, pokonując słupczan 27:25. W trzecim secie gospodarze wygrali do dziewiętnastu, pokonując siatkarzy SPS Konspol 3:0.

Jednocześnie w sobotę swój mecz wygrał LKPS Borowno. Słupczanie spadli na siódme miejsce w tabeli, choć mają tyle samo punktów na koncie, co właśnie zespół z Borowna. Kolejny mecz, już ostatni w rundzie zasadniczej, SPS Konspol zagra w przyszłą sobotę. Rywalem słupczan będzie Skra II Bełchatów.

Czarni Rząśnia - SPS Konspol Słupca 3:0 (25:20, 27:25, 25:19)