LM.plSportMłodzież nie dała rady Orlikowi. Porażka piętnastoma bramkami

Młodzież nie dała rady Orlikowi. Porażka piętnastoma bramkami

Bartosz Derdziński to kolejny młody zawodnik Startu Konin, który dostał szansę gry w zespole seniorów. Koninianie w sobotę zanotowali drugą porażkę w rundzie zasadniczej, ulegając Orlikowi Brzeg 19:34.

W kadrze Startu na sobotni mecz znów brakowało kilku zawodników podstawowego składu, szansę na grę dostali więc po raz kolejny młodzi zawodnicy. W drużynie seniorów zadebiutował Bartosz Derdziński, a na parkiecie pokazali się również jego rówieśnicy - Piotr Jankowski, Jakub Fiedorowicz, Jakub Pecyna i Tomasz Lorencki. Zgodnie z oczekiwaniami niedoświadczony zespół nie miał szans z jedną z czołowych drużyn ligi i przegrał w Brzegu piętnastoma bramkami.

Początek meczu koninianie mieli jednak całkiem niezły, do osiemnastej minuty to Start prowadził. Trzy trafienia zanotował Adrian Grzelka, a dwa - Tomasz Trojanowski. W 21. minucie gra gości jednak stanęła, a Orlik zaczął budować swoją przewagę. Gospodarze zdobyli siedem trafień wobec zaledwie jednej bramki Startu i do przerwy prowadzili 14:9.

Dominacja Orlika trwała również po przerwie, koninianie bramki zdobywali sporadycznie, nie byli w stanie nawet wykorzystać rzutów karnych - mylili się Marcel Urbański i Adrian Grzelka. W 51. minucie gospodarze prowadzili 28:13. Końcówka meczu to znów bardziej wyrównana gra, ale jedyne, na co było stać Start, to utrzymanie piętnastobramkowej straty. Ostatecznie Orlik wygrał 34:19.

Sytuacja Startu w lidze nie uległa zmianie, wszyscy rywale w walce o utrzymanie bowiem także przegrali. Koninianie mają siedem punktów straty do trzynastego Lidera Swarzędz. Kolejny mecz w przyszły weekend. Start podejmie Spartę Oborniki.

Orlik Brzeg - Start Konin 34:19 (14:9)

Orlik Brzeg: Tomasz Jarosz, Maksymilian Madaliński - Michał Piech (9), Łukasz Ogorzelec (7), Kamil Stypiński (6), Arkadiusz Stopka (4), Waldemar Cichoń (3), Mateusz Miś (3), Piotr Sendra (1), Grzegorz Wojcieszek (1), Rafał Młotkowski, Krystian Bujak, Kamil Błajda.

Start Konin: Przemysław Hejna, Jan Erenc - Marcel Urbański (6), Tomasz Trojanowski (6), Adrian Grzelka (5), Mikołaj Marcinkowski (1), Piotr Jankowski (1), Bartosz Derdziński, Jakub Fiedorowicz, Jakub Pecyna, Tomasz Lorencki, Arkadiusz Pawlak.