LM.plSportW rezerwowym składzie Medyk Konin przegrał w Katowicach

W rezerwowym składzie Medyk Konin przegrał w Katowicach

0:2 piłkarki Medyka Konin uległ na wyjeździe GKS Katowice. W niedzielnym sparingu wystąpiły głównie piłkarki, które w sobotę nie załapały się na mecz ćwierćfinału Pucharu Polski.

W kadrze na mecz w Katowicach znalazły się więc Stephanie Busch, Monika Sowalska, Amanda Moura, testowana prawa pomocniczka i Karolina Majda. Ponadto w spotkaniu zagrały piłkarki, które w sobotę w Uniejowie na boisku spędziły mniej minut oraz młode zawodniczki grające na co dzień w I lidze.

Sparing zakończył się porażką Medyka 0:2. Pierwszą bramkę dla grającego w Ekstralidze GKS strzeliła Nicola Brzęczek (zbieżność nazwisk nieprzypadkowa - Jerzy Brzęczek, selekcjoner męskiej reprezentacji Polski, to jej wujek). W drugiej połowie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego samobójczego gola zaliczyła Aleksandra Żurek.
Kolejny mecz kontrolny już w środę. Tym razem Medyk zagra z I-ligowym KKP Bydgoszcz.

GKS Katowice - Medyk Konin 2:0 (14' Nicola Brzęczek, 82' Aleksandra Żurek (sam.))

Medyk Konin: Stephanie Busch (45' Monika Sowalska, 75' Julia Parecka) - Alona Kowtun (70' Martyna Myślicka), Casidee Lynch, Julia Mackiewicz (45' Weronika Helińska), Aleksandra Stasiak, Aleksandra Żurek, Amanda Moura, zawodniczka testowana, Daria Nowak (73' Maria Wasiewicz), Anna Gawrońska (45' Aniela Szewczyk), Karolina Majda.