Wybory 2024: WIECZÓR WYBORCZY KONIN 2024 - II TURA - NIEDZIELA 20:55

LM.plSportCzarni Rząśnia rywalem SPS Konspol Słupca w I fazie play-off

Czarni Rząśnia rywalem SPS Konspol Słupca w I fazie play-off

Zwycięstwem 3:1 nad PGE Skra II Bełchatów zakończyli rundę zasadniczą siatkarze SPS Konspol Słupca. W I fazie play-off zmierzą się z Czarnymi Rząśnia.

Sytuacja słupczan przed ostatnim meczem rundy zasadniczej była klarowna - by zająć ostatecznie szóste miejsce musieli zdobyć co najmniej jeden punkt więcej, niż LKPS Borowno. Ponieważ zespół z Borowna swój mecz wygrał, ale 3:2, SPS Konspol musiało w meczu z PGE Skra II Bełchatów zanotować trzy oczka.

I to się właśnie stało, choć słupczanie nie ustrzegli się wpadki w jednym secie. Mecz rozpoczął się od wygranych SPS Konspol 25:22 i 25:19. W trzeciej części meczu drużyna Artura Helmana spotkania jednak nie zakończyła, a goście triumfowali 25:16. Gospodarze odgryźli się w czwartym secie, gromiąc drużynę z Bełchatowa do dziesięciu i wygrywając całe spotkanie 3:1.

Dzięki temu słupczanie skończyli rundę zasadniczą z 23 punktami na koncie i uplasowali się na szóstym miejscu w tabeli. Fazę play-off rozpoczną od meczów z Czarnymi Rząśnia, którzy zajmują trzecie miejsce w klasyfikacji. Dwa pierwsze miejsce już za dwa tygodnie w Rząśni.

SPS Konspol Słupca - PGE Skra II Bełchatów 3:1 (25:22, 25:19, 16:25, 25:10)