facebook
wyszukiwarka

Własna hala nie pomogła. Kolejna wysoka porażka Startu Konin

Dodano: 4.02.2019 11:07

Czternastoma bramkami przegrali sobotni mecz na własnym terenie piłkarze ręczni Startu Konin. Strata koninian do wyżej notowanych drużyn znów wzrosła.

W ostatniej kolejce Start podejmował Spartę Oborniki. Był to pierwszy mecz w rundzie rewanżowej, który koninianie rozegrali na własnej hali. Przebieg spotkania był jednak bardzo podobny do poprzednich starć zawodników Startu w tym sezonie - wyrównana gra do przerwy i słaba druga połowa.

Po pierwszych kilkunastu minutach gry punkt za punkt lekką przewagę zdobyła Sparta. W trzynastej minucie rzutu karnego nie wykorzystał bowiem Dominik Urbański, a goście wyszli na prowadzenie 6:4. To dwu-, trzybramkowe prowadzenie zespołu z Obornik utrzymało się już do końca pierwszej połowy, którą goście wygrali 11:9.

Po zmianie stron Sparta szybko podwyższyła to prowadzenie. Siedem trafień zanotowanych od 39. do 46. minuty pozwoliło przyjezdnym wygrywać 20:11. Dalej nie było lepiej - Start w drugiej połowie zdobył zaledwie pięć bramek wobec aż siedemnastu trafień Sparty. Ostatecznie koninianie przegrali 14:28.

Jednocześnie w innym spotkaniu Lider Swarzędz pokonał LKS OSiR Komprachcice, co spowodowało, że strata Startu do wyżej notowanych zespołów znów wzrosła. Obecnie koninianie tracą już osiem oczek do trzynastej pozycji. Kolejny mecz w najbliższy weekend - Start zmierzy się na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław.

Start Konin - Sparta Oborniki 14:28 (9:11)

Start Konin: Przemysław Hejna - Marcel Urbański (1), Jakub Fiedorowicz, Dominik Urbański (2), Kacper Trepka, Adrian Grzelka (3), Bartosz Derdziński (2), Jakub Pecyna (1), Adam Śnihur (2), Marek Salzman (1), Tomasz Lorencki, Arkadiusz Pawlak, Tomasz Trojanowski (1), Piotr Jankowski, Konrad Kowalczyk, Łukasz Cieślak (1).

Sparta Oborniki: Sebastian Kustoń - Piotr Kowalczak, Maciej Batura (10), Krystian Kuliński (1), Filip Januchowski (5), Jan Okpisz (2), Michał Kaźmierski, Filip Kwiatkowski (2), Hubert Narożny (3), Krzysztof Szorcz (2), Krzysztof Bednarz, Szymon Ratajczak (1), Stanisław Woźniak (1), Mateusz Adamski.