LM.plSportSebastian Kaczyński na testach w Górniku, strzelił hat-tricka

Sebastian Kaczyński na testach w Górniku, strzelił hat-tricka

Sebastian Kaczyński, 25-letni napastnik, jest testowany przez Górnika Konin. W środowym sparingu z LKS Gołuchów zanotował hat-tricka.

W środę w Pleszewie biało-niebiescy mierzyli się z grającym w IV lidze LKS Gołuchów. Podczas meczu testowanych było dwóch zawodników. Jednym z nich jest Sebastian Kaczyński, 25-letni napastnik lub skrzydłowy, o którym już w poniedziałek w programie ,,Luźna gierka" wspominał prezes Górnika Konin. - Po środzie będzie podjęta decyzja, ale z tego, co wstępnie rozmawiałem sam zawodnik i trenerzy są na tak. Wielce prawdopodobne, że w tym tygodniu ogłosimy transfer nowego napastnika - mówił Mateusz Michalski.

Kaczyński to wychowanek Promnika Łaskarzew, grał również w IV-ligowych Czarnych Dęblin. W sezonie 2015/2016 trafił do IV-ligowego Widzewa Łódź, następnie rok grał w IV-ligowej Mazovii Mińsk Mazowiecki. W sezonie 2017/2018 przeniósł się do Pelikana Łowicz. Na poziomie III ligi rozegrał trzynaście spotkań i strzelił dwie bramki. Jesienią powrócił do Promnika Łaskarzew i zdobył sześć goli w klasie okręgowej. Zimą testowany był już w Orlętach Spomlek Radzyń Podlaski.

Po meczu w Pleszewie Kaczyński chyba ostatecznie przekonał do siebie sztab szkoleniowy, w meczu z LKS zanotował bowiem hat-tricka w przeciągu zaledwie piętnastu minut. Do przerwy po gole dołożyli jeszcze Aleks Sieradzki i Taras Jaworski, Górnik prowadził 5:2. Po zmianie stron oba zespoły zdobyły po jednej bramce, dla koninian trafił Mateusz Majer i mecz zakończył się ostatecznie zwycięstwem Górnika 6:3.

Oprócz Kaczyńskiego w Górniku testowany był jeszcze lewy obrońca, rozgrywając łącznie 80 minut. To inny piłkarz, niż ten, który grał we wcześniejszych sparingach konińskiej drużyny. Trenerzy Górnika chcą się przyjrzeć obu i jeden z nich może do Konina ostatecznie trafić.

LKS Gołuchów - Górnik Konin 3:6 (Krystian Benuszak x2, Marcin Szymkowiak - Sebastian Kaczyński x3, Aleks Sieradzki, Taras Jaworski, Mateusz Majer)

Górnik Konin (I połowa): Dawid Kołodziejczak - Mateusz Augustyniak, Dawid Śnieg, Robert Jędras, zawodnik testowany, Taras Jaworski, Maciej Adamczewski, Aleks Sieradzki, Mateusz Majer, Dawid Przybyszewski, Sebastian Kaczyński.

Górnik Konin (II połowa): Mateusz Koliński - Maciej Rojewski, Dawid Śnieg (77' Patryk Szymaniak), Łukasz Derbich, Mateusz Augustyniak (65' zawodnik testowany), Maciej Adamczewski, Sebastian Antas, Filip Stożek, Mateusz Majer, Dawid Przybyszewski, Paweł Błaszczak.

źródło: gornikkonin.pl / własne