LM.plSportSzesnasta porażka Startu. W pierwszej połowie tylko sześć bramek

Szesnasta porażka Startu. W pierwszej połowie tylko sześć bramek

Sytuacja Startu Konin w II lidze nie zmienia się. W sobotę koninianie przegrali we Wrocławiu z tamtejszym Śląskiem 20:35.

W przeciwieństwie do poprzednich spotkań mecz we Wrocławiu rozstrzygnięty został praktycznie w pierwszych minutach. Po pierwszych bramkach dla obu drużyn serię ośmiu trafień zanotował Śląsk. W kolejnych minutach przewaga wrocławian wzrosła do czternastu bramek i już po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 20:6.

Po zmianie stron gra była już bardziej wyrównana. Oba zespoły zgodnie wymieniały się rzucanymi bramkami. W ostatniej minucie Śląsk zanotował dwa trafienia i ostatecznie wygrał 35:20.

Koninianie mają wciąż osiem punktów straty do trzynastego miejsca. Start bez zmian zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem trzech oczek. Kolejne spotkanie w najbliższą sobotę - Start podejmować będzie UKS GOKiS Kąty Wrocławskie.

Śląsk Wrocław - Start Konin 35:20 (20:6)

Śląsk Wrocław: Krzysztof Maciak, Kamil Pasiuta - Przemysław Gradziński (2), Bartosz Wróblewski (4), Michał Bucharski (1), Michał Słomczewski (7), Patryk Krupa (1), Dawid Wołowiec (2), Wojciech Parzonka (7), Tomasz Kowalik (10), Dawid Juszczak (1).

Start Konin: Jan Erenc - Marcel Urbański (2), Jakub Fiedorowicz (3), Dominik Urbański (3), Bartosz Derdziński (2), Jakub Pecyna (2), Marek Salzman (4), Tomasz Lorencki (2), Arkadiusz Pawlak, Piotr Jankowski, Konrad Kowalczyk (2).